Jest śledztwo w sprawie umów z Polską Grupą Telekomunikacyjną

Pieniądze

sxc.huWszczęto śledztwo ws. oszustwa polegającego na zawieraniu w imieniu "Polskiej Grupy Telekomunikacyjnej SA"

Wszczęto śledztwo ws. oszustwa polegającego na zawieraniu w imieniu "Polskiej Grupy Telekomunikacyjnej SA" umów na usługi telekomunikacyjne przy wprowadzaniu klientów w błąd co do tożsamości dostawcy usług i warunków umowy, a także naliczania opłat abonamentowych.

Jak podał w czwartek prok. Michał Dziekański, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, śledztwo wszczęto 24 czerwca.

O śledztwie

Dotyczy ono "doprowadzenia oraz usiłowania doprowadzenia w latach 2014-2015 na terenie całego kraju szeregu osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, poprzez zawieranie w imieniu Polskiej Grupy Telekomunikacyjnej SA z siedzibą w Warszawie z osobami fizycznymi umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych, po uprzednim wprowadzeniu pokrzywdzonych w błąd co do tożsamości dostawcy usług i warunków zawartej umowy, a następnie naliczanie opłat z tytułu abonamentu i opłat wyrównawczych". Podstawą śledztwa jest artykuł kodeksu karnego, który przewiduje karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 dla tego, kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania.

Prokuratura zachęca osoby pokrzywdzone zawarciem umowy z Polską Grupą Telekomunikacyjną SA do zgłaszania się i przekazywania posiadanych informacji o przestępstwie wraz z kopią umowy oraz dowodów dokonania wpłat z tytułu umowy.

Zobacz materiał "Faktów" TVN o oszustach próbujących wykorzystać rekordowe zainteresowanie urlopem nad Morzem Bałtyckim (03.07.2016):

Autor: mb//km / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu