Przegląd prasy: Wielkie wakacje polskich dzieci. 500 plus napędza turystykę

Pieniądze

ShutterstockJak wynika z badań, program 500 plus pomógł polskim dzieciom wyjechać na wakacje

Rządowy program 500 plus pomógł polskim dzieciom wyjechać na wakacje - wynika z badań przeprowadzonych przez multiagenta turystycznego Travelplanet.pl.

Jak pisze "Rzeczpospolita", z badania Travelplanet i SW Research wynika, że liczba wyjazdów dzieci i młodzieży wzrosła o 14 proc. w porównaniu z zeszłymi wakacjami.

A ten efekt może być jeszcze silniejszy w przyszłym roku. By jednak tak się stało musi zostać spełnionych kilka warunków, w tym najważniejszy: wydłużenie szczytu popytowego na usługi turystyczne dzięki zróżnicowaniu terminów szkolnych wakacji letnich, podobnie jak jest to dzisiaj z feriami zimowymi.

Wypoczynek w kraju

- Skala wzrostu wyjazdów dzieci i młodzieży to ewidentny dowód, że program 500 plus jest szansą rozwoju polskiej branży turystycznej - mówi w rozmowie "Rz" Jerzy Krawczyk, prezes Travelplanet.pl. - Potwierdzają to badania przeprowadzone przez nas wspólnie z Agencją SW Research, pokazujące, że rodziny są gotowe raczej zrezygnować z wymiany samochodu na nowszy model niż z wyjazdu na wakacje i przeznaczenia dodatkowych pieniędzy przede wszystkim na wypoczynek - dodaje.

22 proc. beneficjentów najpopularniejszego programu rządu Prawa i Sprawiedliwości zadeklarowało, że pieniądze z 500 plus pójdą na sfinansowanie wakacji dla dzieci.

Wyraźnie także widać, że rodziny, które z tego programu korzystają, najchętniej spędzają wakacje w kraju i wybierają najskromniejszą opcję. Aż 70 proc. badanych przez Travelplanet stwierdziło, że zdecydowało się na wypoczynek w obiektach mających od zera do trzech gwiazdek, czyli o najniższym standardzie. Co ciekawe, taką opcję za granicą wybiera tylko 40 proc. badanych - czytamy.

Zobacz rozmowę z wiceministrem rodziny, pracy i polityki społecznej Bartoszem Marczukiem (09.09.2016):

Gościem TVN24 BiS był Bartosz MarczukTVN24 BiS

Autor: mb//km / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Raporty: