W stolicy powstanie trzecia Ikea. Prawie w centrum miasta

Pieniądze

Flickr (CC BY SA 2.0)Trzeci sklep Ikei w Warszawie powstanie w 2018 roku

Kolejny sklep szwedzkiej sieci meblowej Ikea zostanie uruchomiony w Warszawie. - Otwarcie planujemy na pierwszą połowę 2018 roku - poinformowała Katarzyna Balashov, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej IKEA Retail Sp. z o.o. w rozmowie z tvn24bis.pl.

Nowy sklep Ikea powstanie w budynku centrum handlowego Fort Wola. Po remoncie powierzchnia wolskiego centrum handlowego powiększy się z obecnych 30 do 42 tys. m kw., przyjmując nową nazwę - Galeria na Woli. Blisko 24 tys. m kw. zająć ma właśnie sklep Ikea.

Wkrótce sprzedaż internetowa

"Warszawa to wyjątkowy rynek dla Ikea. Dwa nasze sklepy co roku odwiedza ponad 6,5 miliona osób" - powiedziała w komunikacie sklepu Anna Pawlak-Kuliga, prezes Ikea w Polsce. "Otwarcie trzeciego sklepu w Warszawie to efekt konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju sprzedaży wielokanałowej w Polsce. Inwestujemy zarówno w sprzedaż mebli przez Internet, która już niedługo będzie dostępna na wybranych rynkach, jak również w nowe i istniejące sklepy" - dodała Anna Pawlak-Kuliga. Sklepem Ikea Wola pokierować ma Roy Dewar, który pracę dla Ikea rozpoczął ponad 22 lata temu w Kanadzie, a od 2014 roku pełnił funkcję dyrektora sklepu Ikea we Wrocławiu.

Gruntowna przebudowa

Jak przekazano w komunikacie, Ikea Wola jest pierwszym sklepem Ikea w naszym kraju, którego powierzchnia będzie wynajmowana od niezwiązanego z Grupą Ikea dewelopera i zarządcy obiektów handlowych – firmy Mayland Real Estate. - Planujemy gruntowną przebudowę i rewitalizację 15-letniego obiektu, aby dostosować go do obecnych oczekiwań klientów – powiedział Maciej Kiełbicki, Dyrektor zarządzający Mayland.

W Polsce od 26 lat

Pierwszy sklep Ikea w Warszawie powstał w 1990 roku na Ursynowie, a dwa lata później został przeniesiony do centrum miasta.

W kolejnych latach otwarto sklepy w Jankach (1993 rok) i na Targówku (2001 rok). Ikea Wola będzie jedenastym sklepem Ikea w Polsce.

Zobacz: Anna Pawlak-Kuliga o swojej karierze w Ikea Polska (Film z 17.08.2016)

Anna Pawlak-Kuliga o swojej karierze w Ikea Polska

Autor: ag/gry / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Flickr (CC BY SA 2.0)