Długi, doping, hazard niszczą sportowców. Byli na szczycie, stracili fortuny

Pieniądze

tvn24bis.plAfery, narkotyki, hazard. Sportowcy, którzy zostali bankrutami

Mike Tyson, Diego Maradona, czy Boris Becker - to tylko niektórzy z długiej listy sportowców, którzy skończyli jako bankruci. Powodem ich problemów były nietrafione inwestycje, hazard, afery dopingowe.

Boris Becker

Słynny niemiecki tenisista jako 17-latek wygrał Wimbledon. Potem triumfował w innych wielkoszlemowych turniejach. Podczas swojej kariery zarobił 18 milionów euro. Z czasem popadł jednak w długi i ostatecznie w tym roku został ogłoszony bankrutem.

Marion Jones

Multimedalistka igrzysk olimpijskich straciła około 70 milionów dolarów. To efekt afery dopingowej, po której musiała oddać nagrody i pieniądze od sponsorów.

Diego Maradona

Wybitny piłkarz stracił majątek nie tylko przez narkotyki i afery dopingowe. Bankructwo ogłosił po tym, jak włoska skarbówka oskarżyła go o niezapłacenie podatku w kwocie 54 milionów dolarów.

Evander Holyfield

Wielokrotny mistrz wagi ciężkiej i przeciwnik Mike'a Tysona stracił około 250 milionów dolarów.

Swoje pieniądze wtopił głównie w nietrafione inwestycje i hazard. Dużo wydaje też na alimenty, ponieważ ma aż 11 dzieci. Holyfield sprzedał między innymi swoją willę i mistrzowskie pasy.

Mike Tyson

Jak sam przyznał mógł przehulać nawet 400 milionów dolarów. Pieniądze wydawał na domy, luksusowe samochody i prostytutki. Znany bokser swoją przemianę przeszedł między innymi po śmierci córki.

Autor: db/ms / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: PAP