Spiegel liderem, Zuckerberg poza podium. Dziesięciu najmłodszych miliarderów świata

Pieniądze

Facebook, Techcrunch/Wikipedia (CC BY 2.0)Instytut Hurun przygotował listę najmłodszych miliarderów na świecie w 2015 roku

Evan Spiegel, John Collison i Bobby Murphy - to według raportu Instytutu Hurun pierwsza trójka najmłodszych miliarderów na świecie w 2015 roku. Nienaruszony pozostał jednak rekord należący do Marka Zuckerberga, który swój pierwszy miliard zdobył w wieku 23 lat.

1. Evan Spiegel, 25 lat

Miejsce zamieszkania: Los Angeles, Kalifornia.

Szacowany majątek: 1,8 mld dolarów.

Prezes Snapchata znalazł się na czele listy najmłodszych miliarderów na świecie w 2015 roku. Zapewniła mu to zdobywająca stale nowych użytkowników aplikacja służąca do udostępniania zdjęć i krótkich filmików.

2. John Collison, 26

Miejsce zamieszkania: San Francisco, Kalifornia.

Szacowany majątek: 1 mld dolarów.

Irlandzki student wraz z bratem Patrickiem w 2011 roku założyli Stripe, platformę do płatności internetowej. Stripe koncentruje się na dostarczaniu rozwiązań technicznych i bankowej infrastruktury niezbędnej do obsługi systemów płatności online.

John CollisonStephen McCarthy / SPORTSFILE / Web Summit (CC BY 2.0)

3. Bobby Murphy, 26

Miejsce zamieszkania: Venice, Kalifornia.

Szacowany majątek: 1,8 mld dolarów.

Biznesmen urodzony na Filipinach jest wraz z Evanem Spiegelem współzałożycielem Snapchata.

Bobby MurphyShutterstock

4. Patrick Collison, 27

Miejsce zamieszkania: San Francisco, Kalifornia.

Szacowany majątek: 1 mld dolarów.

Współzałożyciel i CEO firmy Stripe realizuje ścieżkę biznesową wraz ze swoim bratem Johnem. Ich start-up w październiku ub.r. był wyceniany 5 mld dolarów.

5. Mark Zuckerberg, 31

Miejsce zamieszkania: Palo Alto, Kalifornia.

Szacowany majątek: 45 mld dolarów.

Współzałożyciel i prezes Facebooka jest najmłodszym miliarderem w historii. Pierwszy milion zdobył bowiem już w wieku 23 lat. Dzisiaj Zuckerberg i jego żona Priscilla są dziewiątą najzamożniejszą parą na świecie.

6. Elizabeth Holmes, 31

Miejsce zamieszkania: Palo Alto, Kalifornia.

Szacowany majątek: 4,3 mld dolarów.

Sukces zawdzięcza założonej na drugim roku studiów firmie medycznej Theranos. W ciągu miesięcy dzięki niezwykłemu talentowi i samozaparciu zbudowała swój majątek. Dzisiaj jest najmłodszą miliarderką na świecie.

7. Dustin Moskovitz, 31

Miejsce zamieszkania: San Francisco, Kalifornia.

Szacowany majątek: 10 mld dolarów.

Współzałożyciel portalu Facebook, a także jeden z jego głównych programistów i współwłaściciel 6 proc. akcji spółki. Pełni również funkcję dyrektora generalnego spółki Asana, którą założył ze swym kolegą Justinem Rosensteingem.

8. Wan Yue, 32

Miejsce zamieszkania: Szanghaj, Chiny.

Szacowany majątek: 1 mld dolarów.

Prezes Shanghai Kingnet Technology dołączył do grona najmłodszych miliarderów w tym roku. W przeszłości był dyrektorem wykonawczym 51.com w Chinach.

9. Cheng Wei, 32

Miejsce zamieszkania: Pekin, Chiny.

Szacowany majątek: 1 mld dolarów.

Wei jest prezesem przedsiębiorstwa Didi Kuaidi, które służy do zamawiania usług transportu samochodowego, podobnie jak Uber. Przedtem pracował 8 lat w firmie Alibaba - potentacie e-handlu.

10. Nathan Blecharczyk, 32

Miejsce zamieszkania: San Francisco, Kalifornia.

Szacowany majątek: 3,6 mld dolarów.

Blecharczyk jest absolwentem Harvardu. W przeszłości pracował jako menedżer w firmie Microsoft, jednak w tym czasie jego były współlokator Joe Gebbia zwerbował go do współpracy w Airbnb, firmie zajmującej się wynajmem unikalnych miejsc w różnych zakątkach świata.

Autor: mb/gry / Źródło: TechInsider

Źródło zdjęcia głównego: Facebook, Techcrunch/Wikipedia (CC BY 2.0)