Pieniądze

Miałeś rachunek w tym SKOK-u? Musisz zgłosić się do ZUS-u

Pieniądze


Zakład Ubezpieczeń Społecznych zawiesił przelewy świadczeń emerytalnych i rentowych do Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej "Jowisz" w Czeladzi. Osoby, które miały tam rachunek, powinny podać ZUS nowy numer konta.

Rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz poinformował PAP, że wypłaty wstrzymano w wyniku decyzji KNF, która zawiesiła działalność SKOK "Jowisz". - Uspokajamy osoby, które obawiają się o swoją emeryturę, czy świadczenia - pieniądze nie będą wychodziły do tego SKOK - powiedział we wtorek rzecznik. Wstrzymaliśmy przelewy, wrócą też pieniądze, które miały trafić do tego banku - dodał Andrusiewicz. Zaznaczył, że ZUS będzie się kontaktował z osobami, które miały tam konta i nie otrzymały świadczeń, ale zachęca też do samodzielnej wizyty w placówkach Zakładu. Andrusiewicz podkreślił - żeby ostrzec przed potencjalnymi oszustami - że nikt z ZUS nie będzie chodził do mieszkań, zmiany rachunku będzie można dokonać w siedzibie ZUS.

Kolejny upadek

W miniony piątek rano KNF poinformowała, że zawiesiła działalność SKOK "Jowisz", bo jej aktywa nie wystarczają na zaspokojenie zobowiązań. KNF zapowiedziała też wniosek do sądu o upadłość.

"Głęboka niewypłacalność". Upada kolejny SKOKTVN24 BiS

Autor: mb / Źródło: PAP

Raporty:
Pozostałe wiadomości