Rekordy 500 plus. Zobacz, skąd najwięcej wniosków i gdzie wypłacono sporo gotówki

Pieniądze

Polacy składają wnioski na 500 plus. Gdzie jest ich najwięcej?

Minął już pierwszy miesiąc składania wniosków o świadczenie wychowawcze w ramach programu Rodzina 500 plus. Dokumenty przedłożyło już ok. 2 mln Polaków spośród 2,7 mln uprawnionych. W niektórych miejscach Polski wypłacono imponujące sumy.

Najwięcej wniosków złożyli mieszkańcy Mazowsza - 194 tys. Na kolejnym miejscu uplasowała się Wielkopolska z 156 tys. wniosków oraz Śląsk, gdzie przedłożono 151 tys. formularzy.

Rekordowe sumy

Wysokość wypłacanych świadczeń można w niektórych przypadkach liczyć w tysiącach. Rodzina z Przeciszowa koło Oświęcimia (w woj. małopolskim) otrzymała kwotę 6 tys. złotych. Wychowuje się tam 15 dzieci, a 12 z nich uprawnionych jest do wypłaty. Rodzina z Jawora (w woj. dolnośląskim) otrzymała kwotę 5,5 tys. złotych. Najwyższa kwota w Łódzkiem - 4,5 tys. zł trafi do rodziny, która wychowuje dziewięcioro dzieci. Jak oznajmił Grzegorz Gawlik z biura prasowego Urzędu Miasta Łodzi, pieniądze nie zostały jeszcze wypłacone i wciąż są jeszcze w przygotowaniu.

Ważne terminy

Wnioski można składać do 1 lipca włącznie. Ważne, by zdążyć w tym terminie, ponieważ tylko wówczas można otrzymać wyrównanie od 1 kwietnia. Po tym terminie, świadczenie będzie wypłacone od miesiąca złożenia wniosku. Na początku funkcjonowania programu Rodzina 500 plus decyzję o przyznaniu świadczenia wydaje się na półtora roku. W kolejnych latach takie wnioski trzeba będzie jednak składać co rok.

Zobacz, co zobaczyć by dostać 500 zł na dziecko.

Program Rodzina 500 plus w liczbach:

30 dni upłynęło od startu przyjmowania wniosków 2,7 mln uprawnionych do składania wniosków 2 mln wniosków złożonych 400 tys. decyzji o przyznaniu pieniędzy 130 mln zł wypłaconych pieniędzy 6 tys. zł wynosi rekordowa, wypłacona suma 1/4 wniosków złożono za pośrednictwem internetu

Oto raport Rodzina 500 plus.

Program Rodzina 500 plus ruszył 1 kwietnia. Zgodnie z jego zapisami świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie wypłacane jest na każde drugie i kolejne dziecko. W przypadku dochodu poniżej 800 zł netto na osobę, rodzina otrzyma wsparcie także na pierwsze dziecko. Dla rodzin wychowujących dziecko niepełnosprawne kryterium dochodowe wynosi 1200 zł.

Autor: ag/gry / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock