Rafalska o ustawie 500 zł plus: jest gotowa, ale trzeba ją dobrze przepracować

Pieniądze

Elżbieta Rafalska o projekcie 500 +

- Ustawa jest gotowa. To jest obszerny projekt. Ustawa ma obowiązywać przez wiele lat. Ona obejmuje dzieci do 18 roku życia, więc naprawdę trzeba tę ustawę dobrze przepracować - mówiła we wtorek w Sejmie Elżbieta Rafalska, przyszła minister pracy i polityki społecznej.

ZOBACZ PROJEKT USTAWY O 500 ZŁ NA DZIECKO

Przyszła minister podkreśliła, że projekt już jest i zostanie skierowany do Sejmu, a jego finansowa część została już dawno przekalkulowana.

Zwróciła także uwagę na to, że taka ustawa jest czymś nowym w polskim prawodawstwie.

- Jestem głęboko przekonana, że ta ustawa wymusi na nas zmianę modelu funkcjonowania opieki społecznej, bo tego typu ustawy do tej pory nie było. Zawsze świadczenia rodzinne były obwarowane kryteriami dochodowymi - przyznała Rafalska.

Przywrócenie wieku emerytalnego i konsultacji społecznych

Elżbieta Rafalska wspomniała także o innych projektach, takich jak przywrócenie wieku emerytalnego, wzmocnienie roli dialogu społecznego oraz powrót do rozmów z partnerami społecznymi.

Przyszła minister przyznała także, że rozpatrzony będzie szereg ustaw wprowadzonych na ostatnich posiedzeniach Sejmu. Chodzi o sprawdzenie, czy ich finansowanie jest zagwarantowane.

Wczoraj Paweł Szałamacha nominowany na ministra finansów przyznał wczoraj, że projekt 500 zł na dziecko może wymagać zwiększenia deficytu:

Szałamacha: 500 zł na dziecko może wymagać zwiększania deficytu budżetowegoTVN24 BiS

Autor: ag / Źródło: tvn24, tvn24bis.pl