Weekend z problemami w dostępie do konta. "Zachęcamy do wykonania operacji wcześniej"

Pieniądze

Expander: nawet 124 zł za skorzystanie z karty do konta w złotychTVN24 BiS
wideo 2/3

Brak dostępu do bankowości mobilnej oraz niedostępne płatności internetowe. To część utrudnień czekających na klientów niektórych banków w najbliższy weekend.

PKO BP

Jak poinformował największy bank w Polsce, w związku z planowanymi pracami informatycznymi w niedzielę w nocy od godziny 1.00 do godziny 5.00 nie będzie możliwe korzystanie z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO i iPKO biznes oraz z płatności w sklepach internetowych za pomocą usługi "Płacę z iPKO".

Dodatkowo, w czasie przerwy, działanie aplikacji IKO połączonej z kontem osobistym w PKO Banku Polskim zostanie ograniczone do realizacji wypłat z bankomatów oraz płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych.

"Zachęcamy do wykonania wszelkich operacji we wcześniejszym terminie" - radzą przedstawiciele PKO BP.

Raiffeisen Polbank

W piątek godziny 22.00 do godziny 1.00 w sobotę niedostępny będzie system maklerski.

Euro Bank

W nocy z piątku na sobotę w godzinach 23.35 - 3.00, będą trwały prace modernizacyjne. W tym czasie niemożliwe będzie korzystanie z serwisu eurobank online oraz aplikacji mobilnej.

Bank Pocztowy

W związku z planowanymi pracami administracyjnymi, w niedzielę w godzinach 7.00 - 13.00 nie będzie możliwości dokonania płatności kartami w sklepach internetowych, które wymagają aktywowania i autoryzacji dodatkowym hasłem 3D Secure.

3D-Secure jest dodatkowym zabezpieczeniem transakcji dokonywanych bez fizycznego użycia karty polegającym na potwierdzaniu transakcji internetowych jednorazowym hasłem SMS przesyłanym na telefon komórkowy.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock