W weekend przyda się gotówka. Utrudnienia w ośmiu bankach

Pieniądze

Pięć opłat bankowych, o których możesz nie wiedziećtvn24bis.pl
wideo 2/5

Brak możliwości płatności kartą, wypłacania gotówki oraz korzystania z wpłatomatów, a ponadto brak dostępu do bankowości internetowej - to utrudnienia, które czekają klientów niektórych banków. Powodem są zaplanowane na najbliższy weekend prace serwisowe oraz zmiana czasu z letniego na zimowy.

Pekao

Na spore utrudnienia muszą przygotować się klienci Pekao. Jak poinformowano na stronie, w związku z zaplanowanymi pracami serwisowymi od piątku od godziny 23:00 do soboty do godziny 21:00 mogą wystąpić ograniczenia w dostępie do składania dyspozycji i zleceń w serwisie Pekao24Makler.

To wielofunkcyjna platforma transakcyjna dedykowana klientom zainteresowanym inwestowaniem w produkty rynku kapitałowego.

Dodatkowo w niedzielę w nocy od godziny 2:30 czasu letniego do godziny 3:30 czasu zimowego nastąpi przerwa techniczna w dostępie do serwisów Pekao24, usług maklerskich, serwisów Xelion i serwisu kart prepaid.

Getin Noble Bank

O przerwie w dostępie do bankowości internetowej i mobilnej informuje Getin Noble Bank. Wszystko w związku z planowanymi pracami konserwacyjnymi. Utrudnienia wystąpią w nocy z piątku na sobotę od godziny 0:00 do godziny 4:15.

Credit Agricole

W nocy z piątku na sobotę od godziny 0:00 do godziny 1:30 będzie miała miejsce przerwa serwisowa w Credit Agricole. Tym samym nie będzie możliwy dostęp do bankowości elektronicznej CA24 (serwis internetowy i mobilny).

mBank

O konieczności dostosowania systemu do czasu zimowego informuje mBank. W związku z tym w niedzielę w godzinach 1:30 czasu letniego - 7:00 czasu zimowego nastąpi przerwa w dostępie do systemu wnioskowego, w godzinach 2:00 czasu letniego - 6:30 czasu zimowego nastąpi przerwa w dostępie do serwisu bankowości mobilnej oraz serwisu transakcyjnego mBanku. To jednak nie koniec. W niedzielę godzinach 2:00 czasu letniego - 6:30 czasu zimowego klienci nie zapłacą kartą, nie wypłacą gotówki z bankomatu oraz nie skorzystają z wpłatomatu. Dodatkowo, w tym czasie mLinia będzie działać w trybie informacyjnym. "Prosimy o wyrozumiałość oraz wykonanie wszelkich operacji we wcześniejszym terminie" - dodano w komunikacie.

ING Bank Śląski

Prace serwisowe związane ze zmianą czasu z letniego na zimowy zaplanowano również w ING Banku Śląskim. W efekcie, w nocy z soboty na niedzielę w godzinach 0:00-5:00 nie będą działać bankomaty, wpłatomaty i systemy bankowości internetowej Moje ING, ING Business i ING CardsOnLine.

Ponadto, klienci nie skorzystają z wersji mobilnych Mojego ING i ING Business. Niedostępne będą także między innymi płatności BLIK, NFC, płatności Mastercard w telefonie oraz przelewy z kart kredytowych. W tym czasie mogą być także problemy z płatnościami kartą oraz nie będzie można aktywować kart i nadać PIN-u. "Wszystkie ważne przelewy w miarę możliwości wykonaj wcześniej. Jeśli masz plany na weekend, najlepiej wcześniej wypłać gotówkę" - poinformowano w komunikacie.

Bank Zachodni WBK

W związku z przedstawianiem zegarków o godzinę do tyłu w niedzielę w godzinach 0:30-3:30, klienci BZ WBK nie będą mogli zlecać transakcji w bankowości mobilnej i internetowej, a także płacić w sklepach internetowych i korzystać z Blika.

Idea Bank

Jak czytamy na stronie, w niedzielę w godzinach 1:00-4:00 niedostępna będzie bankowość elektroniczna Idea Bank.

Orange Finanse

Na utrudnienia muszą przygotować się także klienci Orange Finanse. W niedzielę w godzinach 2:00 czasu letniego - 6:30 czasu zimowego nie będą działać karty oraz usług Blik. W tym czasie klienci nie zalogują się także na swoje konto w internecie i w aplikacji mobilnej.

Ponadto, pomiędzy 1:30 a 7:00 klienci nie złożą wniosku, a na infolinii nie zrealizują żadnej operacji na rachunku. W razie potrzeby będzie jednak możliwe zablokowanie karty.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock