Przerwy w największych bankach. Klientów czekają utrudnienia przed świętami

Pieniądze

Pięć opłat bankowych, o których możesz nie wiedziećtvn24bis.pl
wideo 2/4

Brak dostępu do bankowości internetowej i mobilnej - to czasowe utrudnienia, które czekają klientów niektórych banków. Wszystko z powodu zaplanowanych w najbliższych dniach prac serwisowych.

1. BGŻ BNP Paribas

Na utrudnienia powinni przygotować się klienci BGŻ BNP Paribas. W piątek od godziny 22:00 do soboty do godziny 9:00 bankowość internetowa i mobilna będą niedostępne ze względu na zaplanowane prace serwisowe. Przedstawiciele banku zapewniają, że prace pozostaną bez wpływu na operacje kartowe i dostęp do bankomatów.

2. Raiffeisen Polbank

W związku z planowanymi pracami technicznymi w piątek od godziny 22:00 do soboty do godzin 8:50 niedostępny będzie system R-Online Biznes. Dzięki niemu klienci mają nieograniczony dostęp do produktów bankowych. To nie wszystko. W sobotę w nocy w godzinach 3:00-7:40 niedostępne będą systemy i aplikacje bankowe: Mobilny Bank, Mobilny Portfel, R-Online, R-Alerts oraz Wideo Doradca.

3. Getin

W weekend prace konserwacyjne zostaną przeprowadzone także w Getin Banku. W związku z tym, w nocy z piątku na sobotę w godzinach 23:30-8:00 nastąpi przerwa w dostępie do bankowości internetowej i mobilnej.

4. mBank

W sobotę zostaną przeprowadzone prace, które spowodują wyłączenie mKantoru. Usługa będzie niedostępna w godzinach 18:00-24:00 zarówno w serwisie transakcyjnym, jak i na urządzeniach mobilnych.

Dodatkowo, w nocy z niedzieli na poniedziałek nie będzie dostępna usługa umożliwiająca przeprowadzenie rozmowy z ekspertem mBanku na czacie oraz wideo.

5. PKO BP

W związku z planowanymi pracami informatycznymi w niedzielę w nocy w godzinach 2:30-3:30 nie będzie możliwe korzystanie z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO i iPKO biznes, aplikacji IKO oraz z płatności w sklepach internetowych "Płacę z iPKO".

Nie będzie możliwe wtedy też realizowanie za pomocą IKO transakcji w bankomatach i punktach handlowo-usługowych, wykonywanie przelewów międzybankowych na numer telefonu oraz realizacji płatności w sklepach internetowych za pomocą "Płacę z iPKO" potwierdzanych kodem lub czekiem Blik.

Zapewniono jednak, że wszystkie karty płatnicze PKO Banku Polskiego będą obsługiwane bez zakłóceń, zarówno w zakresie płatności w sklepach, jak i wypłat z bankomatów, z wyjątkiem płatności internetowych dokonywanych kartami z usługą 3D-Secure.

6. ING Bank Śląski

W przyszłym tygodniu, z środy na czwartek w godzinach 0:00-2:00 ING Bank Śląsku planuje przeprowadzić prace serwisowe.

W tym czasie niedostępne będą płatności Blik, system ING CardsOnLine, płatności PayU oraz aplikacja na telefon Moje ING mobile. Jednocześnie poinformowano, że od godziny 0:00 do 1:00 niedostępne będą wpłatomaty ING Banku Śląskiego oraz sieci Planet Cash.

"Jeśli wiesz, że będziesz potrzebować gotówki, możesz bezpłatnie wypłacić ją wcześniej w bankomacie ING lub sieci Planet Cash, a także w punktach handlowo-usługowych przez tzw. Cashback (usługa dostępna w wybranych sklepach i na stacjach benzynowych)" - wskazują przedstawiciele banku.

Autor: mb/ms / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock