Przegląd prasy: Czego szukamy w pracy? Pieniądze to nie wszystko

Pieniądze

ShutterstockDla specjalistów wynbagrodzenie to nie wszystko

Polscy profesjonaliści chcą nie tylko dobrze zarabiać, ale szukają także pracodawców, którzy ich docenią i zapewnią dobrą atmosferę w pracy - pisze "Rzeczpospolita".

Chociaż ponad połowa specjalistów nie spotkała w swojej dotychczasowej karierze zawodowej pracodawcy, który spełniałby ich oczekiwania dotyczące idealnego miejsca pracy, to ponad jedna trzecia zetknęła się z takim ideałem - wynika z raportu "Wymarzone miejsce pracy dla profesjonalistów 2016", do którego dotarła "Rzeczpospolita".

- Szkoda, że tylko 34 proc. profesjonalistów spotkało wymarzonego pracodawcę, ale może to być również efektem polskiej specyfiki - tego, że chętnie dzielimy się negatywnymi opiniami - komentuje w rozmowie z "Rz" Anna Macnar, prezes firmy doradczej HRM Institute, która jest autorem raportu. Czego konkretnie szukają polscy profesjonaliści? Wśród cech idealnego pracodawcy na pierwszym miejscu prawie każdy z badanych wskazuje atrakcyjne wynagrodzenie i benefity. Jednak niewiele mniej osób szuka miejsca z dobrą atmosferą, gdzie będą doceniani.

Dobra sytuacja na rynku pracy. Rozmowa z "Poranka" w TVN24 BiS:

Teraz panuje rynek pracownika. Sytuacja najlepsza od 25 lat

Autor: //bgr / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock