Utrudnienia dla klientów kilku banków. "Gotówkę możesz wypłacić wcześniej"

Pieniądze

Pięć opłat bankowych, o których możesz nie wiedziećtvn24bis.pl
wideo 2/3

Brak dostępu do bankowości internetowej, wpłatomatów, a nawet możliwe utrudnienia w płatności kartami. To problemy, które czekają na klientów niektórych banków w ostatnich dniach tego roku. Powodem są zaplanowane prace serwisowe.

T-Mobile Bankowe

W piątek od godziny 22:00 do środy do godziny 8:00 niedostępny będzie wirtualny oddział T-Mobile Bankowe. Za jego pośrednictwem klienci mogą porozmawiać z konsultantami na kilka sposobów: wideo, audio lub czat.

Bank Pocztowy

W piątek w godzinach od 22:00 do 23:00 w związku z pracami modernizacyjnymi niedostępne będą bankowość internetowa Pocztowy24 oraz teleserwis IVR. Infolinia będzie działać w trybie informacyjnym. Jednocześnie poinformowano, że ze względu na proces zamknięcia roku w Centralnym Systemie Bankowym, 30 grudnia od godziny 18:00 do 31 grudnia 2017 roku, do godziny 18:00 niedostępne będą następujące usługi Banku: Pocztowy24, PocztowySMS, automatyczny teleserwis IVR, wpłaty/wypłaty online. Infolinia będzie działać w trybie informacyjnym. Co ważne, w tym czasie karty płatnicze będą obsługiwane bez zmian.

Idea Bank

W okresie świątecznym oraz przy okazji Nowego Roku infolinia będzie pracowała w zmienionych godzinach pracy (9-17).

ING Bank Śląski

W nocy z środy na czwartek w godzinach 0:00-3:00 zostaną przeprowadzone prace serwisowe. W tym czasie niedostępne będą: płatności BLIK, system ING CardsOnLine oraz aplikacja na telefon Moje ING mobile. Dodatkowo, w godzinach 0:00-1:00 niedostępne będą wpłatomaty ING Banku Śląskiego oraz sieci Planet Cash. "Jeśli wiesz, że będziesz potrzebować gotówki, możesz bezpłatnie wypłacić ją wcześniej w bankomacie ING lub sieci Planet Cash, a także w punktach handlowo-usługowych przez tzw. Cashback (usługa dostępna w wybranych sklepach i na stacjach benzynowych)" - wskazano w komunikacie.

BGŻ BNP Paribas

W środę od godziny 21:00 do czwartku do godziny 8:00 bankowość internetowa i mobilna będą niedostępne ze względu na zaplanowane prace serwisowe. Jednocześnie zapewniono, że operacje kartowe i dostęp do bankomatów będą przebiegały bez żadnych zakłóceń.

Euro Bank

Euro Bank informuje, że 31 grudnia od godziny 15:00 do 2 stycznia 2018 roku do godziny 8:00 będą trwały prace konserwacyjne systemu informatycznego.

W tym czasie: w placówkach Euro Banku nie będzie możliwe wykonanie operacji wpłaty i wypłaty z rachunku, sprawdzenia stanu konta, zakładania lokat, wykonania symulacji kredytowej i uruchomienia kredytu.

Ponadto, nie będą aktualizowane informacje w serwisie Euro Bank online, aplikacji mobilnej oraz w bankowości telefonicznej (dyspozycje zlecone w tym czasie zostaną zaksięgowane po zakończeniu prac).

Jednocześnie, mogą wystąpić utrudnienia w dokonywaniu płatności w punktach usługowo-handlowych i wypłat w bankomatach kartami debetowymi.

Nest Bank

W związku z planowanymi pracami modernizacyjnymi 31 grudnia od godziny 17:00 do 1 stycznia 2018 roku do godziny 19:00 mogą wystąpić czasowe utrudnienia w dostępie do konta.

Jak poinformowano, bankowość internetowa i aplikacja mobilna działać będą w trybie przyjmowania zleceń, co oznacza, że zlecenia (np. zlecenie przelewu) zostaną zapisane w systemie, ale zrealizowane dopiero po zakończeniu prac w najbliższym dniu roboczym.

Nie będzie możliwości realizacji przelewów natychmiastowych oraz zasilenie rachunku, do którego została wydana karta debetowa lub kredytowa. Ponadto, niedostępne będą płatności za zakupy internetowe z wykorzystaniem NestPrzelewu.

W tym czasie klienci nie otworzą nowego konta, nie złożą wniosku o kredyt, ani o wydanie karty.

Raiffeisen Polbank

Przedstawiciele Raiffeisen Polbank informują, że ze względu na wdrożenie regulacji MIFID 2 oraz odwołanie sesji (2 stycznia 2018 roku) przez Giełdę Papierów Wartościowej w Warszawie niedostępne będą funkcjonalności R-broker.

Jak wskazano, całkowity brak dostępu do rachunku maklerskiego, w tym do środków pieniężnych, wystąpi 29 grudnia od godziny 21:00 do 30 grudnia do godziny 7:00. Ponadto, nie będzie możliwości składania zleceń od 29 grudnia godziny 21:00 do 2 stycznia 2018 roku do godziny 22:00.

Autor: mb//dap / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock