Utrudnienia w dostępie do konta. W weekend przerwy w siedmiu bankach

Pieniądze

Expander: nawet 124 zł za skorzystanie z karty do konta w złotychTVN24 BiS
wideo 2/3

Możliwe utrudnienia w realizacji transakcji za pomocą kart płatniczych, a także brak dostępu do bankowości internetowej oraz mobilnej. To problemy czekające w najbliższy weekend klientów niektórych banków.

ING Bank Śląski

W nocy z niedzieli na poniedziałek, w godzinach 0.00 - 5.30 planowane są prace serwisowe. W tym czasie wystąpią utrudnienia w korzystaniu z wpłatomatów ING oraz sieci Planet Cash, a także aplikacji na telefon Moje ING Mobile.

Ponadto klienci powinni przygotować się na utrudnienia w realizacji płatności BLIK-iem, a także działaniu systemu ING Business oraz jego wersji mobilnej, systemu ING CardsOnLine, oraz systemu rozliczeń płatności natychmiastowych Express Elixir.

BGŻ BNP Paribas

W piątek od godziny 22.00 do niedzieli do godziny 12.00 niedostępne będą systemy bankowości internetowej i mobilnej banku. W tym okresie nie będą również obsługiwane zapytania o saldo przy użyciu karty w bankomatach.

Getin Noble Bank

W związku z planowanymi pracami konserwacyjnymi w nocy z piątku na sobotę w godzinach 23.30 do 8.00 nastąpi przerwa w dostępie do bankowości internetowej i mobilnej.

Raiffeisen Polbank

Od godziny 22.00 w piątek do godziny 2.00 w sobotę niedostępny będzie system maklerski.

Deutsche Bank

W związku z pracami serwisowymi, systemy db easyNET i powerNET, a także szybkie płatności internetowe będą niedostępne w sobotę od godziny 0.00 do 11.00 w niedzielę. Z usług teleserwisu będzie można korzystać w ograniczonym zakresie. "Z uwagi na wydłużony okres niedostępności systemów, prosimy o rozważenie możliwości realizacji dyspozycji z odpowiednim wyprzedzeniem" - radzą przedstawiciele banku. Jak dodano, w podanym terminie mogą występować utrudnienia przy realizacji niektórych transakcji za pomocą kart płatniczych. W takich przypadkach klienci proszeni są o kontakt z teleserwisem.

Idea Bank

W związku z pracami modernizacyjnymi w piątek od godziny 22.00 do soboty do godziny 8.00 nastąpi przerwa w dostępie do bankowości.

Bank Pocztowy

Na spore utrudnienia muszą przygotować się również klienci Banku Pocztowego. W sobotę od godziny 18.00 do niedzieli do godziny 18.00 niedostępna będzie bankowość internetowa.

W niedzielę w godzinach 7.00 - 13.00 nie będzie zaś możliwości dokonywania transakcji z 3D-Secure.

3D-Secure jest dodatkowym zabezpieczeniem transakcji dokonywanych bez fizycznego użycia karty polegającym na potwierdzaniu transakcji internetowych jednorazowym hasłem SMS przesyłanym na telefon komórkowy.

Ponadto infolinia będzie dostępna tylko w trybie informacyjnym.

Autor: mb//dap / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock