"Jeśli będziesz potrzebować gotówki, wypłać ją wcześniej". Utrudnienia w dostępie do konta

Pieniądze

Sadowski: coraz więcej osób płaci kartąTVN24 BiS
wideo 2/5

Problemy z płatnościami kartami oraz niedostępna bankowość internetowa i mobilna. To część utrudnień, które w najbliższych dniach czekają klientów niektórych banków.

ING Bank Śląski

W nocy z niedzieli na poniedziałek od godziny 0.00 do 1.30 zaplanowano prace serwisowe. W tym czasie wystąpią utrudnienia w korzystaniu z bankomatów, wpłatomatów, a także systemu bankowości internetowej Moje ING oraz aplikacji mobilnej Moje ING mobile.

Klienci nie skorzystają również z systemu bankowości internetowej ING Business oraz jego wersji mobilnej, systemu ING CardsOnLine, płatności BLIK, a także przelewów ekspresowych. Przedstawiciele banku poinformowali, że mogą też występować problemy w realizacji transakcji kartowych. "Jeśli możesz, zrób wcześniej wszystkie ważne przelewy. Jeśli będziesz potrzebować gotówki, wypłać ją wcześniej" - dodali w komunikacie.

Ponadto w sobotę, w godzinach 8.00 - 16.00, niedostępne będą moduł Makler oraz aplikacja ING Makler Mobile.

Raiffeisen Polbank

System maklerski będzie niedostępny od godziny 22.00 w piątek do godziny 2.00 w sobotę.

Credit Agricole

W nocy z piątku na sobotę, w godzinach 22.00-7.00, zaplanowano przerwę w pracy systemów informatycznych.

W tym czasie niedostępne będą serwisy CA24 (internetowy, mobilny, tekstowy), automatyczny serwis telefoniczny IVR oraz płatności internetowe Przelew Online.

W efekcie nie będzie więc na przykład można zalogować się na swoje konto w e-banku i aplikacji mobilnej jak również zapłacić za zakupy przelewem online w sklepie internetowym. Nie będzie możliwe również otrzymywanie powiadomień SMS o wykonanej transakcji kartą czy odpowiedzi na wysłane zapytanie o saldo. Serwis telefoniczny CA24 będzie dostępny wyłącznie do zastrzegania kart.

Autor: mb//dap / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock