Kartą nie zapłacisz, z bankomatu nie skorzystasz. Weekendowe utrudnienia w bankach

Pieniądze

Dwie opłaty za kartę kredytowąTVN24 BiS
wideo 2/5

Utrudnienia w dokonywaniu płatności, wypłatach w bankomatach oraz przerwy w dostępie do bankowości internetowej. Takie utrudnienia czekają na klientów niektórych banków w weekend. Powodem są zaplanowane prace serwisowe.

Euro Bank

Na długie utrudnienia muszą przygotować się klienci Euro Banku. Wszystko z powodu zaplanowanych na weekend prac modernizacyjnych.

W efekcie, w nocy z piątku na sobotę w godzinach 23:00-07:00 oraz w nocy z soboty na niedzielę w godzinach 23:00-07:00 niedostępne będą: serwis eurobank online oraz aplikacja mobilna.

Jak czytamy w komunikacie, dodatkowo mogą także wystąpić utrudnienia w dokonywaniu płatności w punktach usługowo-handlowych i wypłat w bankomatach kartami debetowymi.

PKO BP

PKO BP informuje, że w związku z planowanymi pracami informatycznymi w piątek od godziny 23:00 do soboty do godziny 6:00 nie będą dostępne zakładki "Karty" oraz "IKO" w serwisie internetowym iPKO i iPKO biznes. "Pozostałe funkcje serwisu iPKO oraz aplikacja IKO i wszystkie karty płatnicze PKO Banku Polskiego będą działały bez zakłóceń, zarówno w zakresie płatności w sklepach, jak i wypłat z bankomatów" - dodano.

BGŻ BNP Paribas

O przerwie serwisowej w pracy systemów informatycznych informuje bank BGŻ BNP Paribas.

"Przerwa serwisowa związana jest z przeprowadzaną w tym czasie migracją danych dawnego Sygma Banku Polska do systemu bankowości Banku BGŻ BNP Paribas" - czytamy.

W związku z tym w piątek od godziny 23:30 do poniedziałku do godziny 8:00 wyłączony zostanie dostęp do bankowości internetowej Pl@net i BiznesPl@net oraz bankowości mobilnej Mobile Pl@net i Mobile BiznesPl@net.

Ponadto, za pośrednictwem infolinii banku nie będzie można przeprowadzać transakcji, jak i zleceń.

Wcześniej w piątek, bo o godzinie 14:00 na stałe zostanie wyłączony dostęp do bankowości internetowej - Sygma OnLine, która zostanie zastąpiona systemem Pl@net Banku BGŻ BNP Paribas.

Co ważne, klienci będą mogli jednak skorzystać ze swoich kart płatniczych, zarówno w przypadku wypłat z bankomatów, jak i realizacji płatności kartą w sklepach.

Bank Zachodni WBK

W nocy z soboty na niedzielę prace konserwacyjne zostaną przeprowadzone w Banku Zachodnim WBK.

Jak poinformowano, w godzinach 24:00-9:00 klienci nie będą mogli skorzystać z przelewów natychmiastowych. Niedostępne będą bowiem systemy za pomocą których są one realizowane, czyli BlueCash, Express Elixir oraz Przelew na telefon BLIK.

Krócej, bo do godziny 7:00 nie będzie możliwe dokonywanie płatności w sklepach internetowych (Przelewy24) oraz korzystać z Blika. Przedstawiciele banku wskazują, że transakcje zlecone w tych godzinach zrealizujemy po godzinie 7:00.

Ponadto, w godzinach 2:00-5:00 klienci nie będą mogli korzystać z bankowości internetowej i mobilnej. Jednocześnie zapewniono, że w czasie prac konserwacyjnych karty będą działać bez zakłóceń.

Raiffeisen Polbank

To nie koniec weekendowych utrudnień.

Raiffeisen Polbank informuje, że w związku z zaplanowanymi pracami technicznymi w sobotę w godzinach 2:40-7:00 niedostępne będą: Mobilny Bank, Mobilny Portfel, R-Online, Biuro Maklerskie, R-Online Biznes, Wideo Doradca, moj.raiffeisenpolbank.com.

Aplikacje umożliwiają między innymi dostęp do usług bankowych dzięki integracji ze smartfonem.

ING Bank Śląski

W nocy z niedzieli na poniedziałek w godzinach 24:00-5:00 prace serwisowe zaplanowano w ING Banku Śląskim. W tym czasie mogą wystąpić utrudnienia w korzystaniu z bankomatów i wpłatomatów, a także aplikacji Moje ING mobile.

Na liście widnieją także systemy: rozliczeń płatności natychmiastowych Express Elixir, ING CardsOnLine. Ponadto, płatności BLIK oraz NFC, płatności Mastercard w telefonie. Dodatkowo, w czasie prac serwisowych, nie będzie możliwości aktywowania kart, nadawania PIN i wykonania przelewu w ciężar rachunku kart kredytowych.

Autor: mb/gry / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock