Bez dostępu do usług. Sprawdź, które banki planują przerwy w ten weekend

Pieniądze

Prezesi banków dostali po kieszeniach. Zobacz, ile zarobili w ubiegłym rokuTVN24 BiS
wideo 2/4

Klienci banków muszą przygotować się na utrudnienia w najbliższy weekend. Kilka z nich, w tym największy na rynku PKO BP, zaplanowało prace techniczne, co spowoduje niedostępność wybranych usług. Najdłuższą przerwę w ten weekend zaplanował mBank.

Jak poinformowała na swojej stronie Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski, z powodu prac serwisowych prowadzonych przez operatora systemu płatności mobilnych BLIK w niedzielę 28 maja od godz. 01:00 do godz. 07:00 wystąpią utrudnienia w korzystaniu z aplikacji IKO. Będą dotyczyć aktywacji IKO, realizowaniu za pomocą IKO transakcji w bankomatach i punktach handlowo-usługowych.

Ponadto wystąpią ograniczenia w realizacji płatności w sklepach internetowych za pomocą "Płacę z iPKO" potwierdzanych kodem lub czekiem BLIK.

Dodatkowo, 27 maja w godz. 00:00 do godz. 4:00 nie będzie możliwe wykonywanie przelewów międzybankowych na numer telefonu. W czasie przerwy serwisy bankowości elektronicznej iPKO i iPKO biznes, płatności w Internecie "Płacę z iPKO" (nie związane z kodem lub czekiem BLIK) oraz transakcje dokonywane kartami płatniczymi PKO Banku Polskiego (w tym płatności zbliżeniowe telefonem z aplikacją IKO) będą działały bez zakłóceń - wskazał bank w komunikacie.

Weekendowe prace

Na utrudnienia muszą przygotować się także klienci mBanku. "W związku z planowanymi w najbliższy weekend pracami technicznymi, tryb online eMaklera będzie niedostępny od godz. 00:01 w dniu 27 maja do godz. 14:00 w dniu 28 maja" - podano. W tym czasie nie będzie możliwe między innymi składanie zleceń.

Prace serwisowe zaplanowano także w ING Banku Śląskim. W nocy z soboty na niedzielę w godzinach od 00:00 do 02:00 niedostępne będą: płatności BLIK, system ING CardsOnLine, konto maklerskie. Ponadto nie będzie możliwości aktywowania kart i nadawania PIN. To jednak nie koniec. W nocy z niedzieli na poniedziałek w godzinach od 00:00 do 05:00 niedostępne będą: wpłatomaty i bankomaty, płatności BLIK oraz płatności za pomoca telefonu komórkowego NFC, płatności Mastercard w telefonie, system ING CardsOnLine, system bankowości internetowej dla klientów korporacyjnych ING Business i jego wersja mobilna konto maklerskie. Ponadto nie będzie możliwości aktywowania kart i nadawania PIN. Mogą także występować problemy w realizacji transakcji kartowych.

"W poniedziałek od rana wszystkie usługi będą już działać, jednak nie możemy wykluczyć przejściowych problemów z dostępem do niektórych z nich" - czytamy w komunikacie banku.

Bez dostępu

O utrudnieniach swoich klientów informują także przedstawiciele Getin Banku. W związku z planowanymi pracami po stronie operatora płatności mobilnych w nocy z soboty 27 maja na niedzielę 28 maja w godzinach 01:00 - 07:00 nastąpi przerwa w dostępie do usług systemu płatności mobilnych BLIK.

Przerwa techniczna będzie miała miejsce także na stronie Credit Agricole.

"Informujemy, że w nocy z soboty na niedzielę od godz. 00:00 do godz. 03:30 będzie miała miejsce przerwa serwisowa, a tym samym nie będzie możliwy dostęp do bankowości elektronicznej CA24 (serwis internetowy, mobilny, telefoniczny oraz automatyczny serwis IVR). Jednocześnie informujemy, że w sobotę od godz. 23:00 będzie utrudniony dostęp do rachunków kredytów" - czytamy na stronie tego banku.

Autor: mb/ms / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock