Przerwy w bankach. Możliwe problemy w dostępie do pieniędzy

Pieniądze

Prezesi banków dostali po kieszeniach. Zobacz, ile zarobili w ubiegłym rokuTVN24 BiS
wideo 2/4

Niedostępne wpłatomaty, bankomaty, bankowość elektroniczna - to utrudnienia dla klientów banków. Wszystko z powodu prac serwisowych, które zaplanowano w najbliższych dniach w niektórych instytucjach finansowych. Bank Credit Agricole radzi, by wykonać płatności i przelewy wcześniej lub przełożyć ich realizację "na kilka dni po zakończeniu przerwy". "Jeżeli wiesz, że będziesz potrzebować gotówki, o ile to możliwe, zadbaj o to wcześniej" - radzi z kolei ING.

Alior Bank i Getin

W poniedziałek do godziny 22:00 niedostępna będzie aplikacja Alior Faktor. Powodem są zaplanowane prace serwisowe.

Na utrudnienia muszą przygotować się również klienci Getin Banku. W nocy z 12 na 13 czerwca od godziny 02:15 do godziny 3:00 niedostępne będą bowiem usługi takie jak: bankowość mobilna oraz bankowość internetowa.

Pekao i PKO BP

O planowanych pracach serwisowych możemy również przeczytać na stronie Pekao. Z tego powodu 14 czerwca, czyli w środę w godzinach 00:01-01:30 nastąpi przerwa techniczna w dostępie do serwisów Pekao24, usług maklerskich i serwisów Xelion.

Przez dłuższy czas nie będzie można skorzystać z zakładki "Ubezpieczenia" w serwisie transakcyjnym iPKO. Przerwa nastąpi od godziny 19:00 w środę 14 czerwca do godziny 24:00 w niedzielę 18 czerwca.

"W czasie przerwy nie będą również działały numery infolinii PKO Ubezpieczenia, PKO Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. oraz PKO Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. "- czytamy w komunikacie.

Credit Agricole

Na utrudnienia muszą przygotować się również klienci Credit Agricole. "W weekend 16-18 czerwca bank planuje przerwę technologiczną w związku z łączeniem kilku dotychczas wykorzystywanych systemów informatycznych w jeden system" - wskazano.

Jednocześnie przedstawiciele banku proszą o "wykonanie planowanych płatności i przelewów we wcześniejszym terminie lub przełożenie ich realizacji na kilka dni po zakończeniu przerwy". W związku z pracami technologicznymi, od godziny 18:00 w piątek 16 czerwca do godziny 10:00 w poniedziałek 19 czerwca wyłączone będą serwisy bankowości elektronicznej CA24, automatyczny serwis telefoniczny IVR, płatności internetowe Przelew Online. Nie będzie więc na przykład można zalogować się na swoje konto w e-banku, aplikacji mobilnej, zapłacić za zakupy przelewem online w sklepie internetowym. W piątek od godziny 17:00 nie będzie można także wpłacić pieniędzy na rachunek poprzez wpłatomat. Nie będzie możliwe również otrzymywanie powiadomień SMS o wykonanej transakcji kartą czy odpowiedzi na wysłane zapytanie o saldo. Serwis telefoniczny CA24 będzie dostępny wyłącznie w zakresie zastrzegania kart - poza zastrzeżeniem karty, nie będzie możliwe wykonanie żadnej innej operacji w tym serwisie - czytamy. Ponadto, w piątek 16 czerwca niektóre placówki banku będą otwarte krócej. Bank nie przewiduje jednak utrudnień w korzystaniu z kart płatniczych w sklepach i punktach usługowych, a także przy wypłacie gotówki z bankomatów. Zmiany nie obejmą również logowania do systemów Credit Agricole. "Oznacza to, że nie będziemy wymagać od naszych klientów innych danych w czasie logowania niż dotychczas. Nie będzie potrzebne żadne uaktualnianie danych, ani ich dodatkowa weryfikacja" - podkreślono.

ING Bank Śląski

Prace zaplanowano także w ING Banku Śląski. W nocy 18 na 19 czerwca z niedzieli na poniedziałek od godziny 00:00 do 01:00 niedostępne będą wpłatomaty i bankomaty, płatności BLIK, system ING CardsOnLine. To jednak nie koniec. W nocy 19 na 20 czerwca z poniedziałku na wtorek od godziny 00:00 do 03:00 niedostępne będą zaś wpłatomaty i bankomaty, płatności telefonem (BLIK, NFC, Mastercard w telefonie). Jak wskazano, w czasie prac nie będzie możliwa aktywacja karty i nadanie PIN-u.

"Jeżeli wiesz, że będziesz potrzebować gotówki, o ile to możliwe, zadbaj o to wcześniej" - radzą przedstawiciele ING.

Autor: mb/ms / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock