Do wygrania 415 milionów dolarów. Wielka kumulacja w Powerball

Pieniądze

Flickr (CC BY-SA 3.0) | Scott MindeauxDo wygrania w Powerball jest aż 415 milionów dolarów

Za Oceanem gorączka złota. Od 2 marca nikomu nie udało wytypować zwycięskich liczb w loterii Powerball, przez co w sobotnim losowaniu do zgarnięcia będzie aż 415 milionów dolarów. To jedna z najwyższych kumulacji w historii loterii.

Stany Zjednoczone opanowała gorączka loteryjna mimo, że szansa wytypowania sześciu zwycięskich liczb wynosi 1:292,2 miliona. Jeden los w Powerball kosztuje 2 dolary.

Według astronomów z Space Science Institute, większe szanse są na to, że zginiemy od uderzenia asteroidy (1:700 tysięcy). National Weather Sevice podaje również, że bardziej niż na wygraną możemy liczyć na uderzenie przez piorun (1:12 tysięcy).

Powerball czeka na zwycięzcę od 2 marca. Wtedy do wygrania było 40 milionów dolarów. Losowanie odbędzie się w sobotę o godz. 10:59 czasu amerykańskiego.

Najwyższa wygrana

Najwyższa dotąd kumulacja padła w USA w styczniu tego roku, kiedy do wygrania było 1,6 mld dolarów. Kwotę podzieliło między sobą trzech zwycięzców.

Powerball jest sprzedawane w 44 stanach, a także Waszyngtonie, Portoryko i Wyspach Dziewiczych. W loterii nie uczestniczy: Alabama, Alaska, Hawaje, Mississippi, Nevadzie i Utah.

Autor: mb / Źródło: Associated Press, tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Flickr (CC BY-SA 3.0) | Scott Mindeaux