Polacy chętniej sięgają po kredyty na mieszkanie

Pieniądze

Spiesz się. Nawet 100 tysięcy na mieszkanie z rządowego programuTVN24 BiS
wideo 2/7

Banki i Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa przesłały w kwietniu do Biura Informacji Kredytowej zapytania o kredyty mieszkaniowe na kwotę wyższą o 6,5 procent niż przed rokiem - podano w środowym komunikacie.

Wartość BIK Indeks - Popytu na Kredyty Mieszkaniowe, który informuje o rocznej dynamice wartości wnioskowanych kredytów mieszkaniowych, wyniosła 6,5 proc. w kwietniu, co oznacza, że w kwietniu, w przeliczeniu na dzień roboczy, banki i SKOK-i przesłały do BIK zapytania o kredyty mieszkaniowe na kwotę wyższą o 6,5 proc. w porównaniu z kwietniem 2016 roku. Średnia wartość indeksu od początku 2017 roku wyniosła 14,1 proc.

Jakie prognozy

"Po bardzo pozytywnych dla kredytów mieszkaniowych wynikach I kwartału 2017 roku, w kolejnych miesiącach oczekujemy stabilizacji popytu na kredyty mieszkaniowe względem poziomów z ubiegłego roku" - napisano w komentarzu. BIK podał, że ze względu na szybsze publikowanie informacji o sprzedaży kredytów, wstrzymuje publikację BIK Indeksu Popytu na Kredyty Konsumpcyjne, gdyż nie wnosi ona wartości prognostycznej.

Autor: mb/gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock