Szydło rozwiewa nadzieje frankowiczów. "Dziś nie ma możliwości"

Pieniądze

ShutterstockPremier Beata Szydło rozwiała nadzieje frankowiczów w sprawie realizacji ich żądań

Premier Beata Szydło przyznała w środę w Radiu Maryja, że obecnie raczej nie ma możliwości, aby zrobić taką ustawę frankową, jakiej środowisko frankowiczów oczekuje. Poinformowała też, że na ten temat rozmawiała z prezesem NBP Adamem Glapińskim oraz nowym szefem KNF Markiem Chrzanowskim.

Premier Szydło podkreśliła, że sprawa frankowiczów to niezwykle trudny temat.

- Chcielibyśmy bardzo pomoc tym osobom - zadeklarowała. Dodała, że w Sejmie znajduje się prezydencki projekt tzw. ustawy spreadowej, którym mają zająć się posłowie w przyszłym tygodniu. Premier przyznała, że nie rozwiązuje on tego problemu w całości, ale jest wyjściem na przeciw.

Pomoc dla frankowiczów

Szydło poinformowała, że na ten temat rozmawiała z prezesem NBP Adamem Glapińskim oraz nowym szefem KNF Markiem Chrzanowskim, co można zrobić, jak można to rozwiązać. Jak dodała również wicepremier Mateusz Morawiecki nad tym się zastanawiał.

- Wydaje się, że dziś nie ma możliwości, aby zrobić taką ustawę, jakiej środowisko frankowe oczekuje - zaznaczyła szefowa rządu.

Jej zdaniem, dobry sygnał dał szef KNF, który mówił o bezpośredniej możliwości rozwiązywania umów. - W tej chwili musimy wnikliwie przyglądać się co się dzieje na rynkach finansowych. Mamy niepokojące sygnały, jeżeli chodzi o banki włoskie, banki niemieckie. Musimy się przygotować, że może dojść do jakiegoś kryzysu, że mogą być kolejne zawirowania na rynkach finansowych. W związku z tym my podejmując decyzje jakiekolwiek tutaj w Polsce musimy być bardzo ostrożni - podkreśliła szefowa rządu.

Zobacz, nowy pomysł na franki. Banki zapłacą, ale państwo pomoże:

Nowy pomysł na franki. Banki zapłacą, ale państwo pomoże Waluty tvn24bis

Autor: MS / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock