TVN24 Biznes | Pieniądze

Rzecznik Rady Ministrów zapowiada, kiedy rząd przyjmie ostateczny projekt ustawy podatkowej z Polskiego Ładu

TVN24 Biznes | Pieniądze

Autor:
kris
Źródło:
PAP
Kościński o składce zdrowotnej
Kościński o składce zdrowotnejRadiowa Jedynka
wideo 2/7
Radiowa JedynkaKościński o składce zdrowotnej

Rząd pracuje nad końcową wersją projektu ustawy podatkowej z Polskiego Ładu - przekazał rzecznik Rady Ministrów Piotr Mueller. Dodał, że rząd planuje jeszcze w pierwszej połowie września przyjąć ostateczny projekt w tej sprawie.

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Ministerstwo Finansów pod koniec lipca opublikowało projekt ustawy podatkowej będącej częścią Polskiego Ładu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Zmiany podatkowe w Polskim Ładzie - kiedy ostateczny projekt?

Mueller przypomniał, że konsultacje społeczne dotyczące projektu podatkowego z Polskiego Ładu zakończyły się z końcem sierpnia. Zaznaczył, że wszelkie zgłaszane uwagi były na bieżąco analizowane.

Wskazał też, że w czwartek odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z członkami kierownictwa Ministerstwa Finansów, podczas którego omówiono szczegóły poprawek i dyskutowano, które z nich zostaną uwzględnione.

- Rząd planuje, żeby w pierwszej połowie września przyjąć finalny projekt ustawy podatkowej z Polskiego Ładu - zapowiedział Mueller.

Polski Ład - propozycje

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 m kw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.

Zmiany podatkowe - Konfederacja Lewiatan krytykuje

Ostatniego dnia konsultacji Konfederacja Lewiatan wskazała w komunikacie, że "pracodawcy sprzeciwiają się nowym rozwiązaniom i apelują do rządu o odstąpienie od propozycji, których celem jest zwiększenie opodatkowania i oskładkowania przedsiębiorców i pracowników".

Lewiatan skierował do Ministerstwa Finansów 75-stronicowe stanowisko w tej sprawie. Organizacja ostrzegła, że propozycje są "największą w historii podwyżką podatków dla przedsiębiorców i osób najbardziej zaangażowanych w budowę polskiej gospodarki".

Autor:kris

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości