Polacy częściej sięgają po leki z sieci. Ale nadal królują buty i bilety

Pieniądze

sxc.huPolscy konsumenci podczas jednej transakcji wydają w aptekach internetowych ok. 138 zł, bo im większa wartość zamówienia, tym tańsza dostawa

Polacy w e-aptekach wydają jednorazowo spore sumy, ale wciąż częściej kupują w internecie buty czy bilety do kina niż leki - pisze "Puls Biznesu".

Polscy konsumenci podczas jednej transakcji wydają w aptekach internetowych ok. 138 zł, bo im większa wartość zamówienia, tym tańsza dostawa - wynika z raportu firmy Gemius nt. polskiego rynku e-commerce.

Kto najczęściej?

Średnia cena kupowanego produktu w e-aptece to niecałe 23 zł. Klienci najczęściej jednorazowo decydują się na 6-7 produktów. Leków czy suplementów nadal brak w czołówce rankingu najczęściej kupowanych w internecie przez Polaków produktów. Według raportu Gemiusa wciąż króluje odzież, akcesoria, książki, płyty i filmy, na dalszych miejscach są podróże oraz bilety na koncerty, do kina lub teatru. Farmaceutyki kupują w internetowych aptekach najczęściej osoby w wieku 25-34 lata (23 proc.) i 50+ (21 proc.).

Pierwsze na świecie tabletki z drukarki 3D wchodzą na rynek:

Leki szyte na miarę. Pierwsze na świecie tabletki z drukarki 3D wchodzą na rynekTVN24 Biznes i Świat

Autor: mb / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu