Halicki przestrzega: rola Poczty Polskiej jest strategiczna

Pieniądze

Poczta PolskaZdaniem ministra Halickiego Poczta Polska powinna obsłużyć instytucje publiczne

Poczta Polska powinna z urzędu obsługiwać sądy, prokuratury i administrację centralną - uważa minister administracji i cyfryzacji Andrzej Halicki. Wyraził on nadzieję, że jego następcy podzielą ten punkt widzenia.

- Uważam, że z mocy ustawy, bezpieczeństwa i ważnej z punktu widzenia funkcjonowania państwa roli operatora narodowego (obecnie Poczta Polska), powinien on z urzędu obsługiwać sądy, prokuraturę i centralną administrację państwową - mówił Halicki na czwartkowej konferencji prasowej w MAC.

Wolny rynek, ale bez wypaczania

Podkreślił, że nie ma wątpliwości iż Poczta Polska powinna pełnić rolę podmiotu strategicznego na rynku pocztowym, co jest ważne z "punktu widzenia bezpieczeństwa i jakości usług".

- Wolny rynek nie może oznaczać wypaczania rynku. Liczę, ze moi następcy, niezależnie od konfiguracji resortów, ten kto będzie odpowiedzialny za PP powinien podzielać tę filozofię działania, a nie będzie psuł rynku poprzez nieuczciwą konkurencję, żerowanie na dokonaniach i strukturze innych - podkreślił Halicki.

Poczta Polska konkurencyjna na rynku

Szef MAC zaznaczył też, że z dużą satysfakcją odnotował fakt, że Poczta Polska złożyła w środę korzystniejszą ofertę w przetargu na obsługę przesyłek sądowych od swojego konkurenta - Polskiej Grupy Pocztowej.

- Cieszę się, że w ramach wolnej konkurencji jest w stanie wygrywać. To wynik dużej restrukturyzacji, strategii, racjonalizacji działań wewnętrznych i współpracy ze związkami zawodowymi - mówił minister.

Ruch dostarczy listy od sądu? Firma powalczy z Pocztą i InPostem o kontraktTVN24 Biznes i Świat

Autor: ag / Źródło: PAP, tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Poczta Polska