Planujesz urlop po wakacjach? "Wrzesień jest miesiącem wyprzedaży"

Pieniądze

TVN24 BiSPlanujesz wakacje last minute? "Wrzesień jest miesiącem wyprzedaży"

Wakacje zmierzają ku końcowi, ale wrzesień to wciąż dobry termin na urlop. Dodatkowo ten okres uznawany jest za miesiąc wyprzedaży. - Ceny spadają - powiedział Maciej Nykiel z portalu fly.pl. Tygodniowe oferty wyjazdów na greckie wyspy zaczynają się już od 2 tys. złotych. Równie atrakcyjne są jednak także oferty na Maderę i inne bliskie kierunki Oceanu Atlantyckiego.

Tradycyjnie o tej porze roku, wrzesień jest miesiącem wyprzedaży i w tym roku stało się z dwóch powodów. Kończy się sezon wakacyjny w basenie Morza Śródziemnego, w miejscowościach turystycznych jest mniej klientów, a ceny spadają.

Drogie wakacje

- Bardzo ciekawą sytuację mieliśmy na rynku, bowiem podaż miejsc wakacyjnych w całym basenie Morza Śródziemnego była bardzo ograniczona. Stało się tak z powodu Egiptu i Tunezji. Te dwa kraje dotknięte swoimi wewnętrznymi problemami politycznymi praktycznie zamroziły operacje turystyczne - powiedział Maciej Nykiel z portalu fly.pl.

Bardzo mało Polaków wybrało się w tym roku latem do Egiptu, czy Tunezji.

- Przez to drastycznie wzrósł popyt na Grecję, Hiszpanię, Chorwację, czy też Francję, a to pociągnęło za sobą wzrost cen - zauważył gość TVN24 Biznes i Świat.

W te wakacje nie było tanio, nie było dużo ofert last minute. - W porównaniu do ubiegłego roku ceny wzrosły, nawet w niektórych miejscach o 10-15 proc. - poinformował Nykiel.

W tej chwili ten sezon dobiega jednak końca i pojawia się coraz więcej ofert last minute.

Gdzie pojechać?

- W tej chwili mamy oferty aż do połowy października. 5-gwiazdkowy hotel exclusive na greckich wyspach możemy już tam pojechać na tydzień za 2 tys. złotych - powiedział Nykiel.

- Grecja, która jest liderem rankingu sprzedaży w tym roku. Najczęściej i najchętniej wybierany kraj wakacyjny oferuje przedłużenie sezonu i w bardzo atrakcyjnych cenach last minute - dodał.

Zdaniem eksperta równie atrakcyjne cenowo są w tym momencie oferty wyjazdów do Portugalii.

- Madera tak naprawdę dopiero zaczyna swój sezon i rozkręca się dopiero w okolicach Świąt Wielkanocnych. Można wykorzystać ten okres przedsprzedaży first minute, we wrześniu i w październiku - zauważył.

W tej chwili koszt wyjazdu na Maderę w formule exclusive zaczynają się od 4,2 tys.

Należy pamiętać, że o ile kończy się sezon w basenie Morza Śródziemnego, to w przypadku dalszych destynacji, bliskie kierunki Oceanu Atlantyckiego, Wyspy Kanaryjskie, to sezon dopiero się zaczyna.

W przypadku jeszcze dalszych kierunków, koszt wyjazdu na Kubę zaczyna się od 8 tys., za Zanzibar zapłacimy ok. 9 tys. zł., Malediwy to koszt od 9,8 tys. zł.

Autor: mb//gry / Źródło: TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock