TVN24 Biznes | Pieniądze

Utrudnienia dla klientów dużych banków. Na liście PKO BP i Santander

TVN24 Biznes | Pieniądze

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Glapiński: od października ubiegłego roku podnieśliśmy stopy o ponad dwa punkty procentowe (wypowiedź z 5 stycznia 2022)
Glapiński: od października ubiegłego roku podnieśliśmy stopy o ponad dwa punkty procentowe (wypowiedź z 5 stycznia 2022)
wideo 2/5
Glapiński: od października ubiegłego roku podnieśliśmy stopy o ponad dwa punkty procentowe

PKO BP, Santander Bank Polska, BNP Paribas, Bank Millennium, BOŚ Bank, Bank BPS oraz Credit Agricole - to banki, które zaplanowały prace serwisowe w najbliższych dniach. W efekcie klienci muszą przygotować się na utrudnienia, między innymi w dostępie do bankowości internetowej i mobilnej. Część przerw zacznie się już w piątek wieczorem.

PKO BP

W nocy z soboty na niedzielę, w godz. 0.00-6.00, klienci PKO BP nie skorzystają z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO i iPKO biznes, aplikacji IKO i iPKO biznes. W tym czasie nie będą mogli również płacić w sklepach internetowych za pomocą usługi "Płacę z iPKO". Ponadto - jak poinformowano w komunikacie - "płacenie kartą w internecie będzie utrudnione".

Jednocześnie przedstawiciele PKO BP zapewnili, że "wszystkie karty, w tym najpopularniejsza karta debetowa PKO Ekspres, będą działać w bankomatach i sklepach stacjonarnych". "Prosimy wszystkie ważne transakcje wykonać wcześniej" - dodali.

Santander Bank Polska

W piątek od godz. 23.59 do godz. 6.00 w sobotę nie będzie możliwości zalogowania się do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. Oznacza to, że w tym czasie klienci Santander Bank Polska nie skorzystają z Blika, przelewów natychmiastowych i Kantoru Santander. Nie zapłacą też za zakupy w internecie Przelewem24. "W tym czasie karty i bankomaty będą działać" - zapewniono.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

BNP Paribas

W piątek od godz. 22.00 do godz. 23.00 systemy GOonline Biznes, GOmobile Biznes, GOconnect Biznes (Host to Host) będą niedostępne ze względu na prowadzone prace serwisowe.

Dodatkowo w środę od godz. 22.00 do godz. 1.00 w czwartek niedostępny będzie serwis www.bnpparibas.pl. "Podczas przerwowej niedostępności będzie wyświetlona strona umożliwiająca przejście do systemów transakcyjnych" - czytamy w komunikacie.

Bank Millennium

W nocy z soboty na niedzielę, w godz. 1.00-4.00, niedostępna będzie aplikacja mobilna, Millenet oraz usługi TeleMillennium. Jednocześnie w tym czasie dostępne będą tradycyjne płatności kartami (np. na stacji benzynowej). Przedstawiciele Banku Millennium zachęcają klientów "do wcześniejszego wykonania planowanych operacji".

BOŚ Bank

W piątek od godz. 21.00 do godz. 4.00 w sobotę system i aplikacja mobilna BOŚBank24, usługa mojeID oraz TeleBOŚ będą niedostępne. Infolinia BOŚ Banku będzie zaś dostępna z ograniczoną funkcjonalnością.

Bank BPS

W piątek od godz. 23.00 do godz. 1.00 w sobotę z powodu prac serwisowych prowadzonych w Banku BPS, system bankowości internetowej będzie niedostępny.

Credit Agricole

W nocy z soboty na niedzielę, od godz. 0.00 do godz. 10.00 niedostępne będą: serwisy CA24 (eBank, mobilny, tekstowy), automatyczny serwis telefoniczny IVR, płatności internetowe Przelew Online oraz Blik. W tym czasie - jak poinformował bank - klienci nie dostaną też powiadomień SMS o wykonanej transakcji kartą. "Na naszej infolinii wyłącznie zastrzeżesz kartę. Wpłaconą gotówkę we wpłatomacie zaksięgujemy po zakończeniu przerwy" - czytamy w komunikacie.

"Jeśli planujesz przelewy, zrób je wcześniej. Karty płatnicze w sklepach i punktach usługowych oraz przy wypłacie z bankomatów będą działać normalnie. Jednak na wszelki wypadek miej przy sobie gotówkę" - radzą przedstawiciele Credit Agricole.

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości