Utrudnienia w dziesięciu bankach. Oto lista

TVN24 Biznes | Pieniądze

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
TVN24 BiSPolacy chętnie płacą bezgotówkowo. Ale wciąż nie wszędzie mogą

Brak dostępu do bankowości internetowej i mobilnej oraz problemy w płatnościach kartami w internecie. To utrudnienia, na które w najbliższych dniach muszą się przygotować klienci części banków.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

PKO BP

W nocy z soboty na niedzielę, od godziny 2.00 do godziny 4.00 (czasu zimowego), nie będzie można korzystać z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO i iPKO biznes oraz płacić w sklepach internetowych za pomocą usługi "Płacę z iPKO". W czasie przerwy niedostępna będzie także aplikacja IKO.

Jednocześnie przedstawiciele PKO BP zapewnili, że "wszystkie karty, w tym najpopularniejsza karta debetowa PKO Ekspres, będą działać". "Prosimy wszystkie ważne transakcje wykonać wcześniej" - radzą.

Bank Pekao

W nocy z soboty na niedzielę, w godzinach 0.45-1.45 czasu letniego, klienci mogą mieć trudności w używaniu kart debetowych, bankomatów oraz aplikacji PeoPay. "Od godz. 2.30 czasu letniego do godz. 3.30 czasu zimowego nie będziesz mieć dostępu do serwisów Pekao24, aplikacji PeoPay oraz usług maklerskich" - czytamy w komunikacie.

Ponadto w godz. 3.30-6.00 czasu zimowego niedostępna będzie aplikacja PeoPay.

ING Bank Śląski

W nocy z soboty na niedzielę, od godziny 0.00 do 5.30, klienci mogą mieć problem z korzystaniem m.in. z bankomatów i wpłatomatów, systemu Moje ING i aplikacji Moje ING, płatności Blik, przelewów ekspresowych, płatności internetowych za pomocą Płać z ING, płatności 3DSecure, czyli płatności w internecie dokonywane kartami, które są dodatkowo potwierdzane jednorazowym kodem SMS.

Dodatkowo w sobotę o godzinie 14.00 zostanie wyłączona możliwość wykonywania operacji księgowych w trybie online. "Przelewy wewnętrzne tj. pomiędzy rachunkami w ING Banku Śląskim, przyjęte do realizacji po godz. 14.00, zrealizujemy tego samego dnia, natomiast zaksięgujemy w poniedziałek 26 października. Przelewy zewnętrzne przyjęte do realizacji po godz. 14:00, zrealizujemy w poniedziałek 26 października" - poinformował ING Bank Śląski.

mBank

Przerwę w dostępie do banku zaplanowano również w mBanku. W nocy z soboty na niedzielę, w godzinach 02:00 – 8.00 czasu zimowego klienci nie zapłacą kartą, nie wypłacą gotówki z bankomatu oraz nie skorzystają z wpłatomatu.

Między godziną 2.00-10.00 nie będzie możliwości zalogowania się na swoje konto w internecie. "Nie złożysz też żadnego wniosku między godziną 1.30-10.30" - dodano. Ponadto, w godzinach 2.00-10.00, niedostępna będzie aplikacja mobilna mBanku.

BNP Paribas

W środę od godziny 22.00 do godziny 0.30 w czwartek serwis www.bnpparibas.pl będzie niedostępny ze względu na zaplanowane prace serwisowe. Jednocześnie przedstawiciele BNP Paribas zapewnili, że dostęp do bankowości mobilnej, operacje kartowe i dostęp do bankomatów będą przebiegać bez zakłóceń.

Bank Millennium

W nocy z soboty na niedzielę, od godziny 2.50 czasu letniego do godziny 3.10 czasu zimowego, czyli przez 80 minut, niedostępne będą: bankowość internetowa Millenet i aplikacja mobilna, a także płatności Blik i online. "W tym czasie swobodnie zapłacisz kartą i wypłacisz gotówkę z bankomatu" - zapewniono.

Alior Bank

Ze względu na prowadzone prace serwisowe w niedzielę od godziny 0.30 do godziny 8.00 system bankowości internetowej oraz bankowości mobilnej będzie niedostępny.

"Prace nie mają wpływu na transakcje kartowe i wypłaty z bankomatów. Jednocześnie informujemy, że czas niedostępności może ulec wydłużeniu, o czym będziemy informować na bieżąco" - czytamy w komunikacie Alior Banku.

Idea Bank

W związku z pracami modernizacyjnymi w sobotę od godziny 21.00 do godziny 8.00 w niedzielę nastąpi przerwa w dostępie do bankowości internetowej Idea Cloud oraz aplikacji mobilnej.

Nest Bank

W nocy z soboty na niedzielę, w godzinach od 0.30 do 4.00, wystąpi czasowa niedostępność bankowości elektronicznej i PSD2 API Nest Banku.

T-Mobile Bankowe

Ze względu na prace serwisowe w niedzielę, od godziny 0.30 do godziny 8.00, mogą wystąpić utrudnienia w korzystaniu z systemu bankowości internetowej oraz bankowości mobilnej.

PAP/Adam Ziemienowicz

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock