Pieniądze

Pieniądze od Unii dla najmniejszych firm. Do zgarnięcia 40 mln zł na rozwój

Pieniądze

ShutterstockNa przedsiębiorców czeka 40 mln zł z funduszy unijnych.

PARP będzie wspierała z pieniędzy UE na lata 2014-2020 mikro, małe i średnie firmy w opracowaniu analiz dotyczących ich rozwoju. Przedsiębiorstwa będą mogły ubiegać się o dofinansowanie unijne od 22 stycznia do końca lutego 2016 r. Do wzięcia jest 40 mln zł.

Jak poinformowało Ministerstwo Rozwoju, "wsparcie będą mogły uzyskać działania mające na celu opracowanie analizy potrzeb rozwojowych firm, które nie posiadają planu lub strategii rozwoju".

Na przedsiębiorców czeka w sumie 40 mln zł

- Dofinansowanie otrzymają również projekty, które obejmują analizę dostępności dla przedsiębiorców usług rozwojowych w programach regionalnych (RPO) oraz przedsięwzięcia upowszechniające wśród zainteresowanych wiedzę o potrzebach i barierach rozwojowych w sektorze mikro, małych i średnich przedsiębiorstw - zaznaczył resort rozwoju. Dodał, że ogłoszony przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) konkurs potrwa od 22 stycznia do końca lutego 2016 r. Na przedsiębiorców czeka w sumie 40 mln zł z programu operacyjnego "Wiedza Edukacja Rozwój" - podkreślono.

Kto może składać wnioski?

Ministerstwo Rozwoju wyjaśniło, że wnioski o dofinansowanie UE mogą składać organizacje: związkowe, pracodawców i samorządu gospodarczego. Na lata 2014-2020 Polska ma do wykorzystania 82,5 mld euro z unijnej polityki spójności. To więcej niż w poprzedniej perspektywie - 2007-2013. Wówczas było to ok. 68 mld euro. Budżet programu "Wiedza Edukacja Rozwój" to ponad 4,4 mld euro z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz 252,4 mln euro ze specjalnej linii budżetowej "Inicjatywa na rzecz zatrudnienia osób młodych". Z wkładem krajowym wynosi w sumie 5,43 mld euro.

Wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński o inwestycjach i funduszach unijnych.

Autor: ag/km / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości