Niespotykana sytuacja na stacjach paliw. Drożeje tylko autogaz

Pieniądze

TVN24 BiSNiespotykana sytuacja na stacjach paliw. Drożeje tylko autogaz

W tym tygodniu notujemy wyższe ceny autogazu na stacjach paliw - wynika z raportu BM Reflex. Nie zmieniły się natomiast ceny benzyny i oleju napędowego.

W czwartek 30 czerwca na stacjach w całej Polsce trzeba było zapłacić średnio: 4,49 zł (bez zmian) za litr Pb95, 4,80 zł (bez zmian) za Pb98, 4,23 zł (bez zmian) za litr oleju napędowego, a 1,61 zł (+0,02 zł) za litr autogazu.

Gdzie najwięcej?

W tym tygodniu najniższe ceny benzyny bezołowiowej 95 mamy w województwie łódzkim, gdzie za litr trzeba średnio zapłacić 4,42 zł. Tanio jest także w podkarpackiem oraz śląskiem. Za litr bezołowiowej 95 zapłacimy tam średnio 4,45 zł. Z kolei z najwyższym wydatkiem muszą się liczyć tankujący na stacjach w województwie zachodniopomorskim, gdzie trzeba średnio zapłacić 4,57 zł za litr.

Litr Pb98 najmniej kosztuje, podobnie jak w przypadku Pb 95, w województwie łódzkim (4,66 zł). Najwięcej zaś na Pomorzu Zachodnim, gdzie litr popularnej 98 kosztuje aż 4,87 zł.

W przypadku oleju napędowego najniższe ceny są w województwach dolnośląskim (4,16 zł) oraz lubelskim (4,17 zł). Najwyższe średnie ceny za litr tego surowca notuje się natomiast na stacjach paliw w lubuskiem oraz zachodniopomorskiem. Olej napędowy kosztuje tam 4,27 zł.

Autogaz, który jako jedyny w skali całego kraju drożał w tym tygodniu, najtańszy jest w województwie świetokrzyskim, gdzie kosztuje 1,55 zł. Za litr autogazu najwięcej zapłacimy zaś w zachodniopomorskiem - 1,69 zł.

Średnie ceny detaliczne paliw w PolsceBM Reflex

Zobacz materiał z programu "Fakty po południu" w TVN24. Chrzczone paliwo nadal straszy (17.04):

Kierowco, uważaj na te stacje. Chrzczone paliwo nadal straszytvn24

Autor: mb/gry / Źródło: tvn24bis.pl

Raporty: