Minister zmieniła zdanie. Ujawniła swoje oświadczenie majątkowe

Pieniądze

tvn24Minister cyfryzacji Anna Streżyńska zgodziła się na publikację oświadczenia majątkowego

Około 880 tys. zł oraz dom o powierzchni 144 m kw., to główne składniki majątku Anny Streżyńskiej. Minister cyfryzacji zmieniła zdanie i zgodziła się na publikację swojego oświadczenia majątkowego.

Minister Streżyńska była ostatnim członkiem Rady Ministrów, który tak długo zwlekał z wyrażeniem zgody na publikację oświadczenia majątkowego. W styczniu br. zgodził się bowiem na to Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister rozwoju.

Anna Streżyńska tłumaczyła, że prawo zezwala jej na nieujawnianie tych informacji, a taki krok był podyktowany bezpieczeństwem jej rodziny. - Nie zdecydowałam się na ujawnienie oświadczenia, ponieważ nie są to dane, które dotyczą tylko jednej osoby, czyli mnie, dotyczą całej rodziny - w związku z tym również jej bezpieczeństwa. Są to dane w standardzie poufności. Ustawa wymaga tego, żebyśmy je przedstawiali i podlegają one badaniu przez odpowiednie służby. Natomiast dla dobra swoich bliskich - nie publikuję - mówiła Anna Streżyńska.

O oświadczeniu

W oświadczeniu majątkowym za 2015 rok Anna Streżyńska wykazała oszczędności w wysokości 879 244,18 zł.

W dokumencie widnieje także dom o powierzchni 144 m kw., położony na działce 1259 m kw., a będący współwłasnością majątkową. Ponadto minister cyfryzacji zadeklarowała, że posiada gospodarstwo rolne o powierzchni 11,2 ha. Anna Streżyńska wykazała także udział w spadku po ojcu - użytku rolnym o powierzchni 650 m kw., który jest współwłasnością wraz z innymi spadkobiercami.

Minister jest właścicielką dwóch samochodów: Peugeot Partner z 1999 roku oraz Citroen Xsara Picasso z 2003 roku.

ZOBACZ OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE MINISTER ANNY STREŻYŃSKIEJ

Zobacz materiał o oświadczeniu majątkowym Mateusza Morawieckiego (12.01.2016):

Morawiecki pokazał majątek: na koncie 3,1 mln złTVN24 BiS

Autor: mb//km / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty: