Pieniądze

To już ostatnie godziny na rejestrację paragonów. Do wygrania laptop i samochód

Pieniądze

TVN24.plParagony fiskalne za towary i usługi zakupione w październiku musisz zarejestrować do końca tego miesiąca

To już ostatnie godziny. Uczestniczysz w Narodowej Loterii Paragonowej albo zamierzasz to zrobić? Jeśli tak, to pamiętaj, że paragony fiskalne za towary i usługi zakupione w październiku musisz zarejestrować do końca tego miesiąca, czyli jeszcze dziś.

Warto to zrobić, żeby zwiększyć swoje szanse na wylosowanie samochodu, laptopa lub ipada. W listopadzie do wygrania będzie Opel Astra, 7x iPad Air 2 oraz 6x Lenovo Thinkpad.

Do tej pory w Narodowej Loterii Paragonowej zarejestrowano 14.553.181 paragonów fiskalnych.

Loteria paragonowa

Kiedy losowanie?

- Zasady loterii są proste. Każdy paragon za 10 zł i więcej to możliwość wygrania cennych nagród. Oczywiście im więcej zarejestrujemy paragonów, tym nasze szanse na wygraną rosną. Jak widać po liczbie zgłoszonych paragonów, Polacy dobrze o tym wiedzą i chętnie włączają się do Narodowej Loterii Paragonowej - komentuje wiceminister finansów, pełnomocniczka rządu ds. informacji i edukacji finansowej Izabela Leszczyna.

Paragony fiskalne należy zarejestrować na stronie www.loteriaparagonowa.gov.pl, a najbliższe losowanie zaplanowano na 16 listopada 2015 r.

Co warto wiedzieć?

1. W loterii biorą udział pełnoletni, którzy zakupili towar lub usługę za minimum 10 zł brutto, mają świadczący o tym paragon fiskalny oraz w miesiącu zakupu zgłosili się do loterii przez stronę internetową www.loteriaparagonowa.gov.pl.

2. Do loterii przyjmowane są tylko paragony fiskalne. Można zgłosić ich dowolną liczbę, przy czym jeden paragon można zgłosić tylko raz w loterii, niezależnie od kwoty zakupu.

3. Raz w miesiącu będzie można wylosować Opla Astrę, a raz na kwartał – Opla Insignię. Ponadto można wygrać nowoczesne Lenovo Thinkpad oraz iPad-y Air 2.

4. Losowania najcenniejszych nagród będzie można obejrzeć na żywo w TVP Regionalna. Nagrania z losowań będą też dostępne na kanale loterii w serwisie YouTube.

5. Wyniki losowań będą publikowane na stronie www.loteriaparagonowa.gov.pl/wyniki w dniu losowań.

6. Zwycięzcy losowań nie mogą wymieniać nagród na inne ani otrzymać ich wartości w gotówce.

7. W loterii nie mogą brać udziału pracownicy Ministerstwa Finansów i organizatora loterii oraz członkowie ich najbliższej rodziny.

8. Loteria trwa od 1 października 2015 r. do 30 września 2016 r.

Ministerstwo walczy z szarą strefą. Materiał "Faktów" TVN:

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl