Pieniądze

Fortuna za obiad z legendarnym inwestorem. Pieniądze trafią na szczytny cel

Pieniądze


Możliwość zjedzenia obiadu z legendarnym inwestorem Warrenem Buffettem to nie lada wydatek. Anonimowy darczyńca wylicytował taką szansę za 3,3 miliona dolarów, czyli równowartość ponad 12 milionów złotych. Całość środków trafi do fundacji charytatywnej.

Licytacja lunchu z inwestorem zakończyła się w piątek i choć ustalona kwota robi wrażenie, to nie udało się pobić rekordu, który wynosi 3,46 mln dolarów. Była to trzecia najwyższa oferta w historii.

87-letni Buffett uczestniczy w corocznej aukcji organizowanej przez fundację charytatywną Glide od prawie dwóch dekad.

Jak wskazuje Bloomberg, lunch z legendarnym inwestorem przynosi ponad 10 procent budżetu organizacji z San Francisco i pomaga finansować projekty związane z walką z głodem, ubóstwem i bezdomnością.

Zwycięzca aukcji na lunch z Buffettem w Nowym Jorku może zabrać siedmiu przyjaciół. W przeszłości najwyższe oferty składali między innymi szef funduszu hedgingowego David Einhorn czy Ted Weschler z inwestycyjnego imperium Berkshire Hathaway.

Tym razem nie wiadomo jednak, kto zaoferował najwięcej. Jak poinformowali bowiem organizatorzy, trzeci rok z rzędu zwycięzca aukcji poprosił o anonimowość.

Ogromne bogactwo

Przypomnijmy, że Warren Buffett znalazł się na trzecim miejscu na prestiżowej liście "Forbesa". Jego majątek sięgnął 84 miliardów dolarów.

Najbogatszym człowiekiem świata jest Jeff Bezos. Założyciel Amazona jako pierwszy na liście "Forbesa" przekroczył próg okrągłych 100 miliardów dolarów majątku.

Na drugie miejsce rankingu najbogatszych zepchnięty został wieloletni lider tej klasyfikacji - Bill Gates, twórca Microsoftu. Jego majątek wyceniono na 90 miliardów dolarów.

Autor: mb//dap / Źródło: Bloomberg

Źródło zdjęcia głównego: Kent Sievers / Shutterstock.com

Pozostałe wiadomości