Sierpniowy handel w niedziele. Kiedy będzie można zrobić zakupy?

Pieniądze

Niedziele handlowe w 2020 rokutvn24
wideo 2/35

W związku z obowiązującym zakazem handlu zakupy zrobimy tylko w jedną sierpniową niedziele. Kiedy wypada niedziela handlowa? Gdzie będzie można zrobić zakupy w dni objęte zakazem?

W sierpniu zakupy zrobimy tylko w jedną niedziele - 25 sierpnia. Sklepy będą natomiast zamknięte 4,11 i 18 sierpnia. Dodatkowo, w czwartek 15 sierpnia wypada Święto Wojska Polskiego. W tym dniu również nie będzie pracować większość sklepów.

Niehandlowe niedziele - gdzie można zrobić zakupy?

Nie oznacza to jednak, że w niehandlowe niedziele nie będzie można zrobić jakichkolwiek zakupów. Ustawa przewiduje bowiem katalog 32 wyłączeń. Zakaz handlu w niedziele nie obowiązuje między innymi w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, czy placówkach pocztowych. Otwarte mogą być także te sklepy, w których za ladą staną właściciele.

Kiedy zaostrzenie zakazu handlu w niedziele?

Handel w niedziele jest w tym roku dozwolony tylko w jedną niedziele w miesiącu. Przepisy mają jednak ulec zaostrzeniu. W 2020 roku niedziele handlowe wypadają jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia,czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Niedziele handlowe w 2019 rokutvn24bis.pl

Autor: mp / Źródło: tvn24bis.pl