Niebawem rewolucja w OC

Pieniądze

sxc.huSzykuje się rewolucja w OC

Wkrótce łatwiej będzie naprawić auto po stłuczce z cudzej winy. Ubezpieczyciele są już prawie gotowi do uruchomienia systemu bezpośredniej likwidacji szkód (BLS) – pisze "Puls Biznesu".

Obejmujący cały rynek ubezpieczeniowy system BLS prawdopodobnie zacznie działać już w kwietniu. Taką datę podaje prezes grupy ubezpieczeniowej Uniqua Andrzej Jarczyk. Potwierdzają to ustalenia "PB" w Polskiej Izbie Ubezpieczeń (PIU), która zajmuje się BLS. Celujemy z zakończeniem prac właśnie w kwiecień - mówi gazecie osoba zaangażowana w przygotowywanie systemu.

Po zakończeniu testów

Ale oficjalnie PIU woli nie podawać dat. - Po zakończeniu testów wszystkich narzędzi i dopracowaniu kształtu umowy będziemy mogli podać oficjalny termin wejścia w życie BLS – ucina analityk PIU Marcin Tarczyński. BLS to nowa usługa ubezpieczeniowa, która będzie zaszyta w polisach OC. Umożliwi klientom zgłaszanie szkód komunikacyjnych do towarzystwa, w którym mają obowiązkowe ubezpieczenie. Zakład zaś wypłaci odszkodowanie i naprawi auto, a następnie zwróci się do ubezpieczyciela sprawcy o zwrot wydatków.

Autor: //bgr / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu