Piękne, młode i bardzo bogate. Oto najlepiej zarabiające aktorki świata

Pieniądze

TVN24 BiSNajlepiej zarabiające aktorki. Na pierwszym miejscu 25-latka

Jennifer Lawrence, Scarlett Johansson, Melissa McCarthy - to pierwsza trójka najlepiej zarabiających aktorek świata. Na liście "Forbesa" znajduje się 18 aktorek, które w ostatnim roku łącznie zarobiły 281 mln dol. brutto.

Pierwsza w rankingu Jennifer Lawrence zarobiła w ostatnim roku 52 mln dolarów.

Jedna spoza Ameryki

25-letnia hollywoodzka aktorka wyprzedziła o 16,5 mln dol. drugą w rankingu Scarlett Johansson, której zarobki w ostatnim roku wyniosły 35,5 mln dol.

Trzecie miejsce zajęła Melissa McCarthy z zarobkami rzędu 23 mln dol. Swoją karierę rozpoczynała jako komik. Występowała z wieloma kabaretami, równocześnie wysyłając swoje zdjęcia do różnych agencji aktorskich i ucząc się w "The Actors Studio" w Nowym Jorku. Najbardziej znana jest natomiast z roli Megan w filmie "Druhny".

Oprócz bogatej kariery aktorskiej McCarthy robi również dużą karierę w modzie. Hollywoodzka aktorka stworzyła bowiem nietypową kolekcję, która będzie dostępna także w większych od standardowych rozmiarach.

- Zaczęłam zastanawiać się czy mogłam zrobić coś, by wykreować kobiecość burząc powszechnie obowiązujące standardy, zamierzam to robić - powiedziała o swoich projektach McCarthy, które mają na celu przełamać bariery rozmiarów w modzie damskiej.

W zestawieniu znajduje się tylko jedna nieamerykańska aktorka, to Chinka Bingbing Fan, która znalazła się na czwartym miejscu rankingu z zarobkiem rzędu 21 mln dol. Fan znana jest z ról w takich filmach jak "The White Haired Witch of Lunar Kingdom", "Iron Man 3", czy "X-Men: Przeszłość, która nadejdzie".

Pierwszą piątkę rankingu zamyka Jennifer Aniston z zarobkami rzędu 16,5 mln dolarów.

Mniej niż mężczyźni

Według "Forbesa" 18-naście najlepiej opłacanych aktorek świata zarobiło w ostatnim roku łącznie 281 mln dol. brutto. Tylko cztery aktorki zarobiły ponad 20 mln dolarów, podczas gdy takich aktorów było aż 21.

Dolny pułap najlepiej zarabiających aktorek zaczyna się od 6 mln, u mężczyzn bariera wejścia do klasyfikacji była znacznie wyższa i wynosi 13 mln dol.

Należy wspomnieć, że 34 najlepiej zarabiających aktorów zarobiło łącznie 660 mln dol.

Ranking najlepiej opłacanych aktorek świata według "Forbesa":

1. Jennifer Lawrence

2. Scarlett Johansson

3. Melissa McCarthy - 23 mln

4. Bingbing Fan - 21 mln

5. Jennifer Aniston - 16,5 mln dol.

6. Julia Roberts - 16 mln

7. Angelina Jolie - 15 mln

7. Reese Witherspoon - 15 mln

9. Anne Hathaway - 12 mln

9. Kristen Stewart - 12 mln

11. Cameron Diaz - 11 mln

12. Gwyneth Paltrow - 9 mln

13. Meryl Streep - 8 mln

13. Amanda Seyfried - 8 mln

13. Sandra Bullock - 8 mln

16. Emma Stone - 6,5 mln

16. Mila Kunis - 6,5 mln

18. Natalie Portman - 6 mln

Autor: mb//gry / Źródło: TVN24 BiS