Pieniądze

Nowy lider rankingu najbogatszych na świecie. Spektakularny wzrost majątku

Pieniądze

[object Object]
Jay-Z najbogatszym raperemTVN24 BiS
wideo 2/2

Najbogatszym człowiekiem świata nie jest już Bill Gates, ale Jeff Bezos. Założyciel Amazona jako pierwszy na prestiżowej liście "Forbesa" przekroczył próg okrągłych 100 miliardów dolarów majątku.

Zgodnie z najnowszym rankingiem najbogatszych ludzi na świecie, który co roku publikowany jest przez magazyn "Forbes", fortuna Jeffa Bezosa sięgnęła 112 miliardów dolarów. Za sprawą spektakularnego wzrostu w stosunku do ubiegłego roku, o ponad 39 mld dolarów, Bezos awansował z trzeciej na pierwszą pozycję w zestawieniu.

Główną część majątku Jeffa Bezosa stanowią akcje giganta internetowego handlu - Amazona, ale miliarder jest także właścicielem firmy Blue Origin, która pracuje nad lotami w kosmos, oraz dziennika "The Washington Post".

Dalsze miejsca

Na drugie miejsce rankingu najbogatszych zepchnięty został wieloletni lider tej klasyfikacji - Bill Gates, twórca Microsoftu. Jego majątek wyceniono na 90 miliardów dolarów. Na trzeciej pozycji znalazł się legendarny inwestor giełdowy Warren Buffett, którego majątek sięgnął 84 miliardów dolarów.

Pierwszą piątkę zamknęli najbogatszy Europejczyk, czyli Bernard Arnault - twórca koncernu produktów luksusowych LVMH (72 miliardy dolarów) oraz twórca Facebooka Mark Zuckerberg z majątkiem wycenianym na 71 miliardów dolarów.

Indeks Bloomberga

Swój indeks miliarderów na bieżąco publikuje też Bloomberg. W nim Bezos również znajduje się na szczycie, ale agencja szacuje jego majątek na 128 miliardów dolarów.

Autor: tol//dap / Źródło: Forbes, tvn24bis.pl

Pozostałe wiadomości