Mistrz świata dostanie krocie. Wyższa pula nagród dla uczestników mundialu

Pieniądze

TVN24 BiSIle FIFA wyda na mundial?

Podczas Mistrzostw Świata w 2018 roku w Rosji pula nagród wyniesie 400 milionów dolarów. To wzrost o 12 procent w porównaniu do poprzedniego mundialu. Aż 38 milionów dolarów powędruje do mistrza świata, 10 milionów mniej dostanie wicemistrz. Ostatnie drużyny otrzymają po 8 milionów dolarów. O szczegółach w TVN24 BiS mówi Jan Niedziałek.

W sumie FIFA wyda na mistrzostwa 791 milionów dolarów. Oprócz nagród, w tej kwocie zawierają się między innymi płatności dla drużyn i wydatki na pokrycie kosztów leczenia kontuzji zawodników.

Pierwsze mecze na mundialu

W piątek w Państwowym Pałacu Kremlowskim w Moskwie odbyło się losowanie grup piłkarskich mistrzostw świata. Rywalami Polaków będzie Kolumbia, Senegal i Japonia.

Rosja zorganizuje piłkarski mundial po raz pierwszy. Turniej, z udziałem 32 drużyn, odbędzie się w dniach 14 czerwca - 15 lipca 2018. Zostanie rozegrany w 11 miastach na 12 stadionach. Meczem otwarcia będzie spotkanie grupy A Rosja - Arabia Saudyjska na Łużnikach w Moskwie. Na tym stadionie zostanie rozegrany również finał. Polacy swój pierwszy mecz rozegrają 19 czerwca, a naszym rywalem będzie Senegal.

Autor: mb/ms / Źródło: TVN24 BiS, PAP