Wniosek o 500 plus. Pospiesz się, inaczej wyrównanie przepadnie

Pieniądze

ShutterstockResort rodziny alarmuje: na złożenie wniosku zostały jeszcze dwa tygodnie!

Jeśli rodzina złoży poprawnie wniosek o „Rodzina 500 plus” do 1 lipca to otrzyma pieniądze z wyrównaniem od kwietnia. Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej szacuje, że jeszcze 200 tys. rodzin nie wystąpiło po świadczenie.

- Zachęcam tych, którzy nie złożyli jeszcze wniosków o świadczenie wychowawcze, aby zrobili to do 1 lipca. Skorzystajcie z prawa, które wam przysługuje i odbierzcie pieniądze również za poprzednie miesiące – powiedziała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Pomoc rodzinie

Do tej pory rodzice i opiekunowie złożyli ponad 2,5 mln wniosków. Szacuje się, że uprawnionych jest ok. 2,7 mln rodzin, które wnioskować mogą o świadczenie na 3,7 mln dzieci. Program „Rodzina 500 plus” ruszył 1 kwietnia w całej Polsce. Wnioski można składać w gminie, wysłać pocztą lub przez internet korzystając z bankowości elektronicznej, systemu Emp@tia, platformy ePUAP oraz PUE ZUS.

Wniosek o świadczenie

Jeśli wniosek o świadczenie wychowawcze złożymy w ciągu trzech miesięcy (do 1 lipca 2016 r. włącznie) to pieniądze otrzymamy z wyrównaniem od 1 kwietnia 2016 r., czyli od momentu startu programu. Jeśli wniosek zostanie złożony po 1 lipca świadczenie będzie wypłacane od miesiąca złożenia wniosku. Do programu będzie można dołączyć w dowolnym momencie. Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł rodzice otrzymają niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18. roku życia. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę wsparcie otrzyma rodzina także na pierwsze lub jedyne dziecko.

Zobacz, jak minister oddaje pieniądze z programu 500 plu:

Autor: ag//ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock