Reklama mogła wprowadzać w błąd. Sieć wypłaci klientom rekompensaty

Pieniądze

Smartfony przeszkadzają w życiu rodzinnymTVN24 BiS
wideo 2/4

Spoty radiowe "Płacimy za oceny" mogły wprowadzać w błąd, w związku z tym osoby, które skorzystały z promocji mają otrzymać od sieci Media Expert dodatkowe 60 złotych - poinformował we wtorek Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Jak podano w komunikacie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, promocja była organizowana na koniec roku szkolnego 2016/2017. W opinii UOKiK reklama pomijała ważne dla konsumentów informacje.

- Po jej wysłuchaniu konsumenci mogli pomyśleć, że otrzymają gotówkę lub rabat w dniu, w którym przyjdą do sklepu ze świadectwem. Nie dowiedzieli się, że muszą zrobić zakupy, za co najmniej 300 zł, a zniżkę będą mogli wykorzystać dopiero przy następnej wizycie w sklepie – powiedział cytowany w komunikacie prezes UOKiK Marek Niechciał.

Rekompensata od Media Expert

Po analizie materiałów, urząd wydał decyzję, w której przyjął zobowiązanie spółki Terg, właściciela sieci sklepów Media Expert, do przyznania dodatkowych 60 zł klientom, którzy wzięli udział w promocji. "Firma zobowiązała się do poinformowania konsumentów o decyzji i rekompensacie poprzez swoją stronę internetową, ogłoszenie w ogólnopolskiej gazecie oraz e-maile do osób, które wyraziły zgodę na przetwarzanie danych osobowych" - czytamy w komunikacie. UOKiK poinformował również, że aby otrzymać rekompensatę należy wykazać, że skorzystało się z promocji, pokazując świadectwo szkolne, dowód zakupów zrealizowanych w dniach 22-25 czerwca 2017 r. "Można przedstawić uzyskaną wtedy kartę rabatową, jeśli jednak klient już jej nie ma, wystarczy złożyć oświadczenie o udziale w promocji" - dodano. Urząd radzi, aby nie zwlekać ze zgłoszeniem, ponieważ o pieniądze można wystąpić najpóźniej do 19 grudnia 2018 r. "Kwotę 60 zł klienci otrzymają na kartę bonusową, którą będzie można zrealizować w sklepach Media Expert przez rok" - podano w komunikacie.

Autor: ToL//bgr / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock