Pieniądze

Uważaj na swoje pieniądze. Duży bank alarmuje klientów

Pieniądze

mBank ostrzega klientów przed atakami hakerów

mBank wydał alarmujący komunikat skierowany do klientów. "Ostrzegamy przed fałszywymi wiadomościami email, które mają na celu wyłudzenie identyfikatorów i haseł do konta, a także danych karty płatniczej" - czytamy w komunikacie na stronie banku.

W wiadomości mailowej przestępcy informują o rzekomym zablokowaniu dostępu do rachunku w mBanku z powodu "nieautoryzowanego dostępu do konta". Bank w swoim komunikacie zawarł także przykładową treść fałszywej wiadomości, zatytułowanej "Twoje konto mBank zostało zablokowane".

Przykładowa treść fałszywej wiadomościmBank

W mailu zawarty jest link kierujący do fałszywej strony, przypominającej wyglądem stronę logowania do mBanku.

mBank ostrzega klientów, że na ich telefon mogą również zostać wysłane kody smssłużące do potwierdzania nieautoryzowanej operacji, której klient nie wykonywał.

Fałszywa strona, przypominająca wyglądem stronę logowania do mBankumBank

Atak hakerów

Jak wskazują przedstawiciele banku, jeśli klient otworzył wiadomość od przestępców i kliknął w link i/lub wpisał dane karty, jak najszybciej powinien skontaktować się z mLinią. Powinien także zmienić hasła dostępu oraz zastrzec kartę, której dane zostały podane. Jeżeli wprowadził zaś kody sms na fałszywej stronie konieczne jest sprawdzenie, jakich operacji dotyczyły hasła, a następnie ich anulowanie.

W komunikacie przypomniano również, że użytkownik konta może samodzielnie zastrzec kartę w serwisie internetowym mBanku.

W komunikacie mBank przypomina, że nigdy nie prosi o podawanie żadnych danych poufnych.

Zobacz, jak możemy zabezpieczyć się przed atakami hakerów:

Masowy atak hakerów na klientów banki. Zobacz, jak się zabezpieczyć
Masowy atak hakerów na klientów banki. Zobacz, jak się zabezpieczyćTVN24 BiS

Autor: mb//ms / Źródło: tvn24bis.pl

Pozostałe wiadomości