Rekordowa kumulacja rozbita. Wiemy, gdzie wysłano zwycięskie kupony

TVN24 Biznes

TVN24 BiSRekordowa kumulacja rozbita. Wiemy, gdzie wysłano zwycięskie kupony

Znamy miejscowości, w których mieszkają nowi lottomilionerzy. Trzech graczy skreśliło liczby: 11, 14, 20, 27, 30, 35 i w rekordowej kumulacji zgarnęło po 19 268 238,40 zł. Co ciekawe, tylko jeden z nich wytypował własne liczby, pozostali zagrali na "chybił-trafił".

W kumulacji do wygrania było aż 60 milionów złotych. Kwota ta narastała od 10 kwietnia i była najwyższą kumulacja w historii loterii.

Przy okazji lista lottomilionerów urosła do 1114 pozycji.

Szczęśliwe kolektury

Jeden ze zwycięzców sobotniego losowania swój kupon wysłał w kolekturze w Krakowie przy ul. Skotnickiej 78. Co ciekawe, to jedyny sobotni lottomilioner, który zagrał typując własne liczby. Pozostali całkowicie zdali się na swoje szczęście i zagrali na "chybił-trafił".

Po sobotniej wygranej Kraków ma 41 lottomilionerów. Nie zmienił się jednak miejscowy rekord wysokości wygranej, który padł 29 maja 2012 roku - 23 472 358,40 zł.

Ten weekend do końca życia zapamięta także szczęśliwiec, który swój kupon wysłał w Sosnowcu. W kolekturze przy ul. Zuzanny 20. Wśród kupionych przez niego zakładów znalazł się ten, który jest wart ponad 19 mln zł. Jak czytamy na stronie Lotto, od 1996 roku w Sosnowcu padło łącznie osiem "szóstek" wartych co najmniej milion złotych. To jednak sobotnia wygrana była najwyższą w historii.

Trójkę miast uzupełnia Zamość. Osobie grającej w tym mieście przyniosła szczęście kolektura przy ul. Bazyliańskiej 2. Od soboty Zamość ma czterech lottomilionerów. Miejscowy rekord wysokości wygranej - podobnie jak w Sosnowcu - należy do osoby, która wygrała ponad 19 mln złotych.

Czołówka bez zmian

Wygrana jednej osoby w sobotnim losowaniu sprawiłaby, że trafiłaby ona na pozycję lidera na liście najwyższych wygranych w Lotto. Tak się jednak nie stało, a trójka graczy, która podzieliła się rekordową kumulacją, mimo kwoty bardzo wysokiej, nie zmieniła czołówki zestawienia najwyższych wygranych w historii loterii.

Do tej pory bowiem największa wygrana padła w zeszłym roku. Wówczas szczęśliwy posiadacz zwycięskiego kuponu zgarnął aż 35 mln złotych. Szczęśliwy kupon został zakupiony w kolekturze w Ziębicach (Dolny Śląsk).

Na drugim miejscu największych wygranych znajduje się Gdynia, gdzie w lutym 2012 roku "szóstka" przyniosła zwycięzcy aż 33,7 mln złotych. Na podium znalazł się jeszcze kupon sprzedany we wrześniu 2012 roku w Bolesławcu, gdzie padła wygrana 30,9 mln zł.

Ponieważ w sobotę padły trzy "szóstki", dlatego czołówka prowadzonej od 1996 roku listy Lottomilionerów nie uległa zmianie. Trzej zwycięzcy z kwotą 19 268 238,40 złotych trafią na 20. miejsce w rankingu.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl