TVN24 Biznes | Pieniądze

Mieszkanka Bawarii przez 6 tygodni nie wiedziała, że wygrała na loterii 33 miliony euro

TVN24 Biznes | Pieniądze

Autor:
kris/dap
Źródło:
PAP
Jakubas: pieniądze nie czynią człowieka szczęśliwymTVN24 BiS
wideo 2/3
TVN24 BiSJakubas: pieniądze nie czynią człowieka szczęśliwym

Mieszkanka Bawarii przez sześć tygodni nie zdawała sobie sprawy, że wygrała w loterii Lotto Bayern prawie 33 miliony euro. Zwycięski los przez około półtora miesiąca trzymała w torebce. - Myśl o tym, że przez kilka tygodni beztrosko nosiłam w portfelu 33 miliony euro, wciąż przyprawia mnie o zawrót głowy - przyznała.

Lotto Bayern - wygrana na loterii w wysokości 33 milionów euro czekała 6 tygodni

Kobieta zapomniała o kuponie i sprawdziła go dopiero, kiedy zdecydowała się zagrać ponownie kilka tygodni później. Jak ogłosił w środę Lotto Bayern, 45-latka była jedyną osobą w całym kraju, która w losowaniu 9 czerwca wytypowała sześć poprawnych liczb: 1, 7, 17, 22, 41 i 49 oraz superliczbę 3 - podał dziennik "Bild".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Kobieta wydała na kupon 2,40 euro i wybrała szczęśliwe numery "swobodnie, z przeczucia".

Nagroda w wysokości dokładnie 32 842 219 euro jest drugą najwyższą sumą, jaką kiedykolwiek wygrano w grze "6z49" w Bawarii - ogłosił Lotto Bayern. Najwyższa wypłacona do tej pory wygrana wyniosła 33,3 mln euro.

Szczęśliwy los na loterii - zapominalscy zwycięzcy

Niedawno firma loteryjna z Poczdamu długo szukała szczęśliwca, który wydał 25 euro i wygrał 48 milionów euro. W końcu w ubiegłym tygodniu, po medialnych apelach o zgłoszenie się po wygraną, po odbiór nagrody przyszła kobieta z Brandenburgii.

Matka dwójki dzieci nadała swój kupon 16 czerwca. Skreśliła te same numery co zawsze od dwóch lat. - Za pierwszym razem, gdy grałam w Eurojackpot, spontanicznie wybrałam te numery i obstawiałam je w kółko. (...) Nie są to żadne specjalne szczęśliwe liczby - powiedziała zwyciężczyni gazecie "Bild".

Autor:kris/dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Thanida Siritan / Shutterstock