TVN24 Biznes | Pieniądze

"List prawdy" w tym roku tylko online. ZUS wyjaśnia

TVN24 Biznes | Pieniądze

Autor:
mp
Źródło:
TVN24 Biznes
Rzecznik ZUS o różnicy w emeryturach kobiet i mężczyzn (arch.)
Rzecznik ZUS o różnicy w emeryturach kobiet i mężczyzn (arch.)tvn24bis
wideo 2/4
tvn24bisRzecznik ZUS o różnicy w emeryturach kobiet i mężczyzn (arch.)

W tym roku prognoza przyszłej emerytury z powodu pandemii COVID-19 jest dostępna tylko online - poinformował na Twitterze Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Można ją zobaczyć na portalu PUE ZUS.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Do tej pory ZUS co roku wysyłał miliony listów z informacją o stanie konta ubezpieczonych. W tym roku z uwagi na szerzącą się pandemię koronawirusa stan konta ubezpieczonego będzie można sprawdzić jedynie na portalu PUE ZUS.

"Chcesz poznać prognozę przyszłej #emerytury? W tym roku z powodu #COVID19 jest dostępna tylko online" - poinformował ZUS na Twitterze. Zakład poinstruował też, jak to zrobić. "Zaloguj się do #PUE. W zakładce 'Informacje o stanie konta' znajdziesz dane o zgromadzonych składkach i prognozę emerytury, która wynika z odprowadzonych #składki" - czytamy we wpisie ZUS.

Bez prawa do emerytury minimalnej

Według czerwcowych danych ZUS 333 tysiące emerytów nie spełnia warunków do otrzymania emerytury minimalnej. Oznacza to wzrost o ponad 53,5 tysiąca w stosunku do marca ubiegłego roku.

Jak wskazano, obecnie 5,6 procent emerytów w ZUS – zarówno z nowego, jak i starego systemu – otrzymuje świadczenie poniżej minimum. Dla porównania, rok wcześniej ta grupa stanowiła 4,9 procent.

Autor:mp

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości