Lewandowski ma nosa do biznesu. Właśnie zarobił miliony złotych

Pieniądze

TVN24 Biznes i ŚwiatJak wyszkolić przyszłe gwiazdy sportu?

Robert Lewandowski ma nosa nie tylko do strzelania goli, ale także biznesu. Startup, w który zainwestował właśnie został sprzedany za bagatela 11,3 mln zł.

Więcej niż o inwestycjach gwiazdora Bayernu Monachium, mówi się o jego występach na murawie, ale Lewandowski myśli też o przyszłości.

Strzał w dziesiątkę

Znany piłkarz, przed blisko dwoma laty dołączył razem ze swoim menadżerem Cezarym Kucharskim do funduszu Protos Venture Capital SPV, który inwestuje w polskie i europejskie startupy, czyli projekty internetowe na wczesnym etapie rozwoju.

Jednym z takich projektów był startup Allani.pl, który agreguje oferty pochodzące z takich sklepów jak Zalando, Answear oraz Eobuwie. Z platformy korzysta miesięcznie 900 tys. użytkowników i stanowi kanał dystrybucji ponad 400 tys. produktów takich marek jak choćby Gino Rossi, Wojas, Tommy Hilfiger, Lasoste, czy Kazar.

Projekt okazał się znakomitą inwestycją. Przed kilkoma dniami Allani.pl trafiło pod skrzydła spółki Domodi należącej do Grupy Wirtualna Polska, a wartość transakcji wyniosła bagatela 11,3 mln zł.

Należący m.in. do Roberta Lewandowski zarobił na tej transakcji ponad 500 proc.

Wśród elity biznesu

Jak wynika z wpisu w Monitorze Sądowym i Gospodarczym, Lewandowski dołączył do Protos Venture Capital SPV dokładnie 10 stycznia 2014 roku.

- Zasugerowałem Robertowi, aby patrzył perspektywicznie na swoje inwestycje. Nowe technologie i internet to ryzykowny, ale bardzo przyszłościowy sektor. Robertowi bardzo się ten pomysł spodobał. Spotkał się z zespołem z Protos VC, poznał spółki z portfolio funduszu i szybko się zdecydował - tłumaczył wówczas menedżer "Lewego" Cezary Kucharski, który również jest wspólnikiem w funduszu.

Poza Lewandowskim i Kucharskim, wspólnikami w funduszu jest kilkanaście innych osób - w większości bardzo doświadczeni inwestorzy i e-przedsiębiorcy.

Są wśród nich m.in. Paweł Sikorski, były wieloletni pracownik Citibanku oraz grupy kapitałowej Kruk, Mariusz Gralewski, założyciel takich portali jak goldenline.pl i ZnanyLekarz.pl; Krzysztof Nowiński - były konsultant w McKinsey&Company oraz prezes giełdowej BBI Capital; Kuba Ślusarczyk współtwórca FM Banku i były pracownik BBI Capital; Marcin Kurek i Michał Skrzyński, którzy tworzyli takie strony jak niania.pl, remontuj.pl, czy pomocedomowe.pl.

Autor: mb/gry / Źródło: tvn24bis.pl, protos.vc