Rekordowa kumulacja w loterii. W Polsce będzie można zagrać o maksymalną kwotę

Pieniądze

Wygrała milion funtów. Pozwała loterię do sądu, bo pieniądze "zniszczyły jej życie"tvn24
wideo 2/4

375 milionów złotych - tyle wyniesie kumulacja w najbliższym losowaniu Eurojackpot. W piątek nikomu nie udało się rozbić głównej wygranej. Ale i tak gra zakończyła się szczęśliwie dla jednego gracza z Polski, który jest właścicielem kuponu z wygraną przekraczającą 2 miliony złotych.

W piątek wylosowano następujące liczby: 10, 23, 26, 29, 35 oraz 3, 5.

Pozwoliło to na zgarnięcie jednemu graczowi z Polski ponad 2 milionów złotych, a także siedmiu po blisko 12 tysięcy złotych. Najwięcej, bo prawie 40 tysięcy, odnotowano wygranych po 30,30 zł.

Tabela wygranych w Polscelotto.pl

Ponieważ w żadnym kraju, w którym jest dostępna gra, nie padła główna wygrana, w najbliższym losowaniu do wygrania będzie aż 375 milionów złotych. To najwyższa kumulacja w historii gier liczbowych w Polsce i - jak zaznacza w komunikacie Totalizator Sportowy - maksymalna kwota, która może znaleźć się w puli na wygrane I stopnia.

Losowanie odbędzie się w piątek 2 lutego 2018 roku w Helsinkach.

Europejska loteria

Eurojackpot we wrześniu ubiegłego roku na polski rynek wprowadził Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto. To gra liczbowa o europejskim zasięgu, która została uruchomiona w marcu 2012 roku i obecnie funkcjonuje w 18 krajach.

Wygranych jest aż 12 stopni. Gwarantowana pula na wygrane pierwszego stopnia to 10 mln euro. Opłata za zakład wynosi 12,50 zł. Grający typuje 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 liczb. Można grać na własne liczby lub metodą na chybił trafił.

Losowanie odbywa się w każdy piątek między godziną 20 a 21.

Jak podkreśla Totalizator Sportowy, loteria pozwala na generowanie wygranych o wysokościach teoretycznie niemożliwych do osiągnięcia w grach oferowanych na pojedynczych rynkach. Gra powstała właśnie w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, oczekującego wyższych kumulacji niż te oferowane przez pojedyncze firmy loteryjne.

Oprócz Polski mogą w niej uczestniczyć gracze z 17 państw europejskich, m.in. z Niemiec, Danii, Estonii, Finlandii, Holandii, Włoch, Hiszpanii, Norwegii.

Autor: mb/ms / Źródło: tvn24bis.pl