W ten weekend miej przy sobie gotówkę. Osiem banków zaplanowało przerwy

Pieniądze

Na wakacje z gotówką czy kartą płatniczą?TVN24 BiS
wideo 2/5

Brak dostępu do bankomatów i wpłatomatów oraz bankowości internetowej - to niektóre z utrudnień czekających na klientów ośmiu banków w najbliższych dniach. Wszystko z powodu zaplanowanych prac serwisowych.

Prace serwisowe i związane z tym utrudnienia czekają klientów następujących instytucji:

ING Bank Śląski

W nocy z niedzieli na poniedziałek od północy do 5:00 rano zaplanowano w tym banku prace serwisowe, które spowodują, że niedostępne będą niektóre usługi. Chodzi o: bankomaty i wpłatomaty, płatności BLIK oraz NFC, płatności Mastercard w telefonie, a także system ING CardsOnLine. Nie będzie można także skorzystać z systemu bankowości internetowej dla klientów detalicznych Moje ING w wersji mobilnej oraz systemu bankowości internetowej dla klientów korporacyjnych ING Business i jego wersji mobilnej. Ponadto, nie będzie możliwości aktywowania kart i nadawania PIN, a także mogą występować problemy w realizacji transakcji kartowych. Dlatego bank radzi w swoim komunikacie, by zaplanować płatności. "Jeżeli chcesz wykonać ważny przelew lub wiesz, że będziesz potrzebować gotówki - o ile to możliwe - zaplanuj to wcześniej" - czytamy.

Euro Bank

W nocy z piątku na sobotę w godzinach w godzinach 23:35 - 02:00 prace modernizacyjne będą trwały w Euro Banku. W tym czasie niemożliwe będzie korzystanie z serwisu eurobank online oraz aplikacji mobilnej.

Getin Noble Bank

Przerwa czeka także wszystkich klientów Getin Noble Bank. W związku z planowanymi pracami konserwacyjnymi w nocy z piątku na sobotę od godziny 00:00 do godziny 02:50 nastąpi przerwa w dostępie do bankowości internetowej i mobilnej.

Bank Millennium

Na krótkie utrudnienia muszą przygotować się klienci banku Millennium. W sobotę od godziny 1:00 do 1:15 niedostępne będą system Millenet, aplikacja mobilna, płatności internetowe oraz BLIK. To jednak nie koniec.

W poniedziałek w nocy od 1:00 do 1:15 niedostępne będą bowiem wpłaty i wypłaty kartami.

BZ WBK

Kolejnym bankiem w którym zaplanowano prace konserwacyjne w najbliższych dniach jest Bank Zachodni WBK. Z tego powodu w sobotę w godzinach 2:00 - 3:00 nie będzie można korzystać z bankowości internetowej i mobilnej.

Raiffeisen Polbank

Na stronie Raiffeisen Polbank poinformowano z kolei o tym, że w piątek w godzinach 22:00 - 23:30 niedostępny będzie system biura maklerskiego.

Volkswagen Bank

Prace techniczne w systemach bankowych od soboty do niedzieli w godzinach 20:00 do 12:00 zaplanowano również w Volkswagen Banku. Jak poinformowano, w związku z tym w podanych godzinach utrudniony będzie dostęp do rachunków przez internet i telefon.

Toyota Bank

Jak czytamy na stronie Toyota Bank, w najbliższą niedzielę w godzinach 6:00 - 10:00 odbędą się prace konserwacyjne infrastruktury technicznej banku. W tym czasie nie będą dostępne: system bankowości elektronicznej, automatyczny serwis telefoniczny i usługa tak zwanych szybkich płatności.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock