Dostęp do pieniędzy mocno ograniczony. Kilka banków szykuje przerwy w ten weekend

Pieniądze

Irytujące opłaty bankowe. Jak się ich ustrzec?
wideo 2/7

Brak dostępu do serwisu internetowego i telefonicznego oraz bankomatów - to wszystko czeka klientów trzech popularnych banków. Wszystko z powodu prac serwisowych, jakie zaplanowano na ten weekend w kilku z nich.

Getin

W nocy z piątku na sobotę na utrudnienia muszą przygotować się klienci Getin Banku. Jak poinformowano, "w związku z planowanymi pracami konserwacyjnymi w nocy z 23 na 24 czerwca od godziny 00.45 do godziny 04.00 nastąpi przerwa w dostępie do Bankowości Internetowej i Mobilnej".

PKO BP

Długą przerwę w dostępie do usług zaplanowano w PKO BP, a wszystko z powodu prac informatycznych. W efekcie w niedzielę 25 czerwca od godziny 00.01 do godz. 13.00 nie będzie możliwe korzystanie z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO i iPKO biznes oraz z płatności w sklepach internetowych "Płacę z iPKO" i "Płacę z IKO".

Dodatkowo, w czasie trwania przerwy transakcje dokonywane przy pomocy aplikacji IKO połączonej z kontem osobistym w PKO Banku Polskim zostaną ograniczone do wypłat z bankomatów oraz płatności w sklepach stacjonarnych.

Jednocześnie zapewniono, że wszystkie karty płatnicze PKO Banku Polskiego będą obsługiwane bez zakłóceń.

ING Bank Śląski

To jednak nie koniec utrudnień. Muszą się na nie bowiem przygotować również klienci ING Banku Śląskiego. W nocy z niedzieli na poniedziałek zaplanowano tam prace serwisowe. W związku z tym niektóre usługi w banku będą czasowo niedostępne. Jak poinformowano w komunikacie, w nocy z niedzieli na poniedziałek między północą a 2 rano niedostępne będą: bankomaty i wpłatomaty, płatności BLIK oraz NFC, płatności Mastercard w telefonie oraz system ING CardsOnLine. Klienci w tym czasie nie skorzystają również z systemu rozliczeń płatności natychmiastowych Express Elixir, systemu bankowości internetowej dla klientów detalicznych Moje ING - wersja mobilna. Ponadto nie będzie możliwości aktywowania kart i nadawania PIN, mogą też występować problemy w realizacji transakcji kartowych. Przedstawiciele banku radzą, by "zaplanować swoje płatności". "W poniedziałek od rana wszystkie usługi będą już działać, jednak nie możemy wykluczyć przejściowych problemów z dostępem do niektórych z nich. Jeżeli planujesz wtedy ważny przelew lub wiesz, że będziesz potrzebować gotówki - o ile to możliwe - zadbaj o to wcześniej" - poinformowano.

Autor: mb/gry / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock