Ministerstwo ogłasza konkurs "Z twoich podatków". Do wygrania kilka tysięcy złotych

TVN24 Biznes | Pieniądze

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Minister finansów o nowelizacji budżetu na 2020 rokTVN24
wideo 2/6
TVN24Minister finansów o nowelizacji budżetu na 2020 rok

Dwadzieścia tysięcy złotych czeka na laureatów pierwszej edycji konkursu edukacyjnego "Z twoich podatków". Konkurs ogłoszony przez ministra finansów Tadeusza Kościńskiego ma pokazać, że "dzięki dochodom państwa, które pochodzą z podatków płaconych przez wszystkich obywateli, finansowane są tak ważne obszary jak edukacja, ochrona zdrowia, bezpieczeństwo publiczne i wiele innych".

"To dochody podatkowe zabezpieczają działanie szkół, szpitali, budowę nowych dróg, mostów, stadionów, placów zabaw, ośrodków sportu i kultury. Tym samym dzięki podatkom wszyscy możemy korzystać z dóbr i usług publicznych, a Polska jest bezpieczna. Płacenie podatków to inwestycja w rozwój naszego kraju" - powiedział, cytowany w komunikacie, minister finansów Tadeusz Kościński.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Konkurs Ministerstwa Finansów

Aby wziąć udział w konkursie, trzeba nakręcić film, który - jak wskazało ministerstwo - "w kreatywny i oryginalny sposób pokaże, jak dzięki płaceniu podatków - czyli poprzez codzienny wkład nas wszystkich - rozwija się miejsce, w którym mieszkasz".

Zgłoszenia mogą nadsyłać osoby, które ukończyły przynajmniej 16 lat.

"Chcemy zobaczyć wszystko to, co twoim zdaniem szczególnie zasługuje na uwagę. Pokaż nam, co najbardziej cię urzeka. W twojej okolicy zbudowano lub właśnie powstaje nowe boisko, przedszkole albo droga? Do sklepu prowadzi nowy chodnik oświetlony latarniami? W szkole pojawiły się lepsze komputery, trwa remont przychodni zdrowia, strażacy korzystają z odnowionej remizy a policjanci dostali nowoczesne radiowozy?" - czytamy w komunikacie MF.

Ministerstwo Finansów poinformowało, że film powinien trwać od minuty do dwóch minut; być wykonany w dowolnie wybranej konwencji i gatunku filmowym oraz technice; mieć format AVI, MP4, MPG, maksymalną jakość full HD i maksymalną wielkość 150 MB oraz odnosić się do hasła konkursu "Z twoich podatków".

Nagrody

Na autorów dziesięciu najlepszych filmów czekają nagrody pieniężne. "W ramach konkursu minister przyzna jedno wyróżnienie, które będzie uwzględniać takie kryteria, jak oryginalność, pomysłowość i odpowiednie dopasowanie filmu do tematu konkursu" - podał resort.

Pula nagród w konkursie wynosi 20 tysięcy złotych. Do zwycięzcy trafi 6 tysięcy złotych. Uczestnik, który zajmie drugie miejsce otrzyma 4 tysiące złotych, a trzecie - 3 tysiące. Laureaci, którzy zajmą miejsca od 4. do 10., otrzymają po 1 tysiąc złotych.

Filmy można zgłaszać do 21 października br., do godziny 23:59. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie Ministerstwa Finansów.

Autor:mb/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock