Przegląd prasy. Komisja Nadzoru Finansowego ściągnie obligacyjne cugle

Pieniądze

Btnmdt/CC BY SA 3.0Komisja Nadzoru Finansowego ściągnie obligacyjne cugle

Banki w Polsce coraz chętniej sprzedają obligacje podporządkowane inwestorom indywidualnym. We Włoszech skończyło się to fatalnie - czytamy w piątkowym "Pulsie Biznesu".

"Banki coraz chętniej sprzedają, inwestorzy kupują na wyścigi, a Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) przygląda się wszystkiemu i marszczy brwi. Emisje obligacji podporządkowanych, traktowane przez banki jako niedrogie i proste źródło pozyskiwania kapitału, mogą zostać przyhamowane. Wszystko w trosce o indywidualnych inwestorów, którzy niekoniecznie wiedzą, co kupują. A kupują papiery, które w przypadku kłopotów banku szybko mogą stać się makulaturą" - informuje "Puls Biznesu".

- KNF dostrzega zwiększone zainteresowanie banków emisjami obligacji podporządkowanych. Biorąc pod uwagę, że skala zaangażowania inwestorów indywidualnych w obligacje podporządkowane może znacząco się zwiększyć w przyszłości, KNF zamierza podjąć działania na rzecz ograniczenia kierowania tych emisji do inwestorów nieprofesjonalnych - mówi dziennikowi Jacek Barciszewski, rzecznik KNF.

Autor: gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Btnmdt/CC BY SA 3.0