Kickstarter włączył się do pomocy uchodźcom. Cel: zebranie ponad miliona dolarów

TVN24 Biznes


Kickstarter odpowiedział na wezwanie Białego Domu do pomocy syryjskim uchodźcom. Serwis crowdfundingowy we współpracy z agencją ONZ ds. uchodźców (UNHCR) rozpoczął nowy projekt, którego celem jest zebranie funduszy na pomoc humanitarną.

Kickstarter umożliwia każdemu bezpośrednie wsparcie uchodźców i tym samym przyłączenie się do akcji znanej w mediach społecznościowych pod #AidRefugees.

Gigantyczne wsparcie

Kickstarter za cel wyznaczył sobie zabranie łącznie 1,225 mln dol. Jak czytamy na stronie zbiórki, fundusze te mają zapewnić wsparcie rzeczami pierwszej potrzeby i miejsce do spania dla 5 tys. osób pozostających w potrzebie.

Projekt w ciągu 24 godzin otrzymał już wsparcie przekraczające 790 tys. dol., a do końca zbiórki pozostało jeszcze 6 dni.

Zbiórka dla uchodźców na Kickstarterzekickstarter.com

Jaka pomoc?

Według założeń projektu, 15 dol. ma kosztować mata do spania i śpiwór dla jednej osoby, zaś 30 dol. woda dla 50 osób.

Ponadto, 70 dol., to koszt kompletnego zestawu ratunkowego dla dwóch osób, w którego skład wchodzi woda, żywność, koc termiczny oraz suche ubrania. Za 160 dol. osoba może znaleźć schronienie w namiocie solidnej konstrukcji wraz ze śpiworem i matą dla grupy potrzebujących.

Za 600 dol. możliwe jest wsparcie rocznej edukacji i opieki dla dziecka. Dziś 60 tys. syryjskich dzieci jest pozbawionych dostępu do edukacji.

Rozmowa w Białym Domu

Prezes i współzałożyciel Kickstartera Yancey Strickler poinformował, że przedstawiciele serwisu crowdfundingowego kilka tygodni temu odbyli rozmowę w Białym Domu na temat praktycznych rozwiązań pomocy uchodźcom.

To podczas tej rozmowy pojawił się pomysł zbiórki publicznej za pośrednictwem Kickstartera, który ocenił, że ich obowiązkiem jest jej przeprowadzenie szczególnie mając na uwadze tak szczytny cel.

Tusk: fala uchodźców może się stać narzędziem w nowej wojnie hybrydowej. Materiał "Faktów" TVN:

Autor: mb / Źródło: The Independent, Kickstarter